Clover 2. HDD gizleme

Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde 2 adet HDD var. Birincisinde Mac +Win kurulu. İkinci HDD yedek. Clover ekranında ikinci HDD'yi gizlemek istiyorum. Gizlemeyi biliyorum ancak Win kurulu kısım Legacy HD1 ve ikinci HDD'de Legacy HD1 göründüğü için ya ikiside gizleniyor ya ikiside görünüyor. İkinci HDD'nin UUID'sini öğrenemedim. Ne yapmam lazım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot ekranında saklamak istediğin diskin üzerinde iken <Space> tuşuna basarsan, açılan ekrandan UUID öğrenebilirsin.

Clover üstünden hard disk bölümlerini silmek mümkün müdür peki ? windowsun recovery kısımlarını görmek istemiyorum dersem mesela bunun bir yolu var mıdır ?

Config.plist GUI altına şu kodları gireceksin:
Kod:
<key>Hide</key>
<array>
  <string>Saklamak Istediğin HDD ismi</string>
  <string>Burayada UUID GeleceK. Örnek: HD(1,GPT,E223FF7F-F2DA-4DBB-B765- 756F2D95B0FE)</string>
</array>

Laptopumda boot önceliği clover bootloader'a ait windows'u da oradan açıyorum fakat bootloader ekranında win (recovery kısmı ), Os X Yosemite, win ( efi ) kısmı ve bir tane daha ismini hatırlamadığım win kısmı var ama tüm win kısımlarında space e basıp UUD lerini göremiyorum sadece win açabildiğim kısımda gözüküyor bunu girersem sanırım windowsu clover bootloader dan boot edemeyeceğim doğru muyum ? Yani gözüken tüm win kısımları silinecek clover bootloader dab değil mi ?

Windows başlattığın bölüntünün UUID' sini girersen, Windows' u göremezsin. Şunu dene:
Config.plist dosyanı Clover Configrator ile aç. GUI/ Scan seçeneklerinden Custom seç. Burada "Entries" ve "Tool" seç. Yine GUI içinde "Hide Volume" içine Recovery diskin ismini gir. Örnek "WindowS EFI" yada Recovey.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı