Clover bootloader Sorunu

Nocoke

Kilopat
Clover la başarılı bir şekilde kurulumu tamamladım, sorunum clover configurator ile usb mount edince videoda ki mount sırasında çıkan 2 seçenek bende çıkmadı direk masaüstüne EFI klasörünü oluşturdu usb yi çıkarıp resetlediğimde direk windows'la başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim..

O zaman sisteminde başka bir harddisk tanımlayamamış olabilir.

Clover efi v2 Programını gerekli şekilde kurdun mu? Kurduysan eğer mavericksi ( bunu kurduğunu varsayıyorum) kurduğun hdd bir efi klasörü oluşturdu ve usbden aldıklarını buradakilerle değiştirdin mi?

İşin aslı bende şu anda aynen burada takılı kalmış bulunmaktayım.

Mavericks i kurduğum sabitdiskte clover efi ile oluşturulan efi klasörüyle, usbden mount ederek aldığım efi klasörünü değiştirdiğim halde değişen bir şey olmadı.

Sistem direk windowsla boot ediyor ve usbsiz clover ekranı gelmiyor. Acaba clover efi v2 yi kurarken mi bi hata yapıyoruz ?

Sistemde 1 tane harddisk var. Evet gerekli şekilde videoda ki gibi bütün kurulumları yaptım sadece o videoda ki gibi clover configurator de 2 seçenek çıkmıyor direk efi klasörünü oluşturuyor oluşturduğunla degiştiriyorum ama usb olmadan direk windowsu açıyor.

Araştırıyorum ama bulamadım bişey, forumda bize yardımcı olucak bi kişi bilemi yok video'larda takıldığınız yerde konu açın diyolar ama biride çıkıp ilgilenmiyor bile.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı