Çözüldü Clover bootloader'da Intel HD Graphics Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xxrasitxx

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar , ben HP G62 - B16ST model notebook'a Niresh 10.9 versiyonunu kurmayı başarmıştım. Fakat stabil çalışmıyordu . NullCPUPowerManagement.kext ve FakeSMC.kext kurulmasına rağmen AppStore ve internetten sürekli atıyordu.

Belki başka kişilere faydası olur diye başarılı kurulum linki

Sonra Mavericks 10.9.1 Raw İmajı'nı indirdim ve Clover bootloader ile başarılı bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim. Fakat Intel HD Graphics QE/CI kextleri Clover bootloader' da çizgiler gözüküyor. Chameleon' da ise sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu arada kurulumu clover ile gerçekleştirdiğim için clover ile bu sorunu çözmek istiyorum. Chameleon boot parametrelerini biliyorum ama Clover daha önce hiç kullanmadım. Config.plist dosyasına hangi kodları ilave etmem gerekir?

Bu sorunu çözersem yeni bir başarılı kurulum konusu açacağım.

Arkadaşlar sorunu deneme yanılma yoluyla çözdüm. Boot menüsünde ayarlardan Graphics Injector menüsünden Inject Intel seçeneğindeki işareti kaldırınca sorun çözüldü.

Dediğim gibi yakın zamanda yeni bir başarılı kurulum rehberi yayınlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı