Clover Configurator 4.4.0 Mount EFI Sorunu

Serxan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Clover configurator 4.4 sürümünü yükledim. Göründüyü üzere UEFI dual boot rehberinde olduğundan farklı arayüzüne sahib ayrıca yukarıda "extra" kısmı gözükmüyor. Onun yerine soldakı soldan Mount EFI-ye basıyorum. İki tane disk beliriyor (resimdekiler) ama mount deyip OK-a basdığımda hiç birinde EFI klasorü (finder-de bile) açılmıyor.

IMG_3414.JPG

Bu clover configurator-un sürümü ile alakalımı yoksa başka nedeni olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba Azeri falansızınız (adınızdan yola çıkarak söyledim X harfi falan, gerçi takma adta olabilir :D). Sorununuza gelirsek, yeni bir rehber gerek sanırsam? Clover'in en son sürümü ile? @Recep Baltaş :)
Evet,abi, azeriyim (y) Yo, ismim de aynı.
Cloverin eski (rehberde olan) sürümü ile deneyeyim bakayım olurmu...

Eski sürüme gerek yok, seçenekler aynı sadece. Disk1s1 genelde sürücün diğeri ise flaş diskin olur. Recep Bey'in anlattığı videolardan yola çıkarak yapabilirsin rahatça. isimleri aynı sonuçta

[çözüldü] unibeast-ın bootloader-ini kurdum. Bu daha kolaymış.Hem intel HD 4000 i sürümünü de unibeast yazdı.Çok iyi yazılım ama bilmem ileride sorun yaşarmıyım...
image.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı