Clover EFI Boot temasını değiştirme ve süre ayarlaması

Resul

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Mavericksi sorunsuz şekilde kurdum, hatta buradan G31EM-ES2L için rehber bile oluşturdum :) Fakat sormak istediğim soru şu:

1-) Boot temasını nereden değiştirebiliriz? (Sürekli aynı temanın kalmasını nasıl sağlarız)
2-) Boot ekranının belli bir saniyeden sonra otomatik boot etmesini nasıl sağlarız?

Sorularım bunlar, forumda birkaç şey gördüm denedim, fakat olmadı. Bu yüzden konu açma gereği duydum.

Şimdiden teşekkürler.

Boot menüsünün teması mı değişebiliyor muymuş ? İlk defa duydum.
Boot menüsünden süreyi HDDyi veya SSDyi ilk sıraya alarak kısaltırsın.

Boot menüsünün teması mı değişebiliyor muymuş ? İlk defa duydum.
Boot menüsünden süreyi HDDyi veya SSDyi ilk sıraya alarak kısaltırsın.
Bahsettiğim boot menüsü Clover Bootloader.
Yine bahsettiğim menü Clover'a ait olan önüme seçenekler getiren boot menüsü.

Yine de teşekkür ederim ilginiz için.

Boot teması büyük ihtimalle değiştirilebilir, clover boot klasörü içinde jpeg yada png olarak dosyası bulunmaktadır... Derinlemesine araştırırsan bulursun..

Boot teması büyük ihtimalle değiştirilebilir, clover boot klasörü içinde jpeg yada png olarak dosyası bulunmaktadır... Derinlemesine araştırırsan bulursun..
Boot menüsünde options kısmından tema adını yazarak o temaya geçiş yapabiliyorum, ama kaydetmeyi bir türlü beceremedim. EFI'nin içinde ki config.plist dosyasını inceledim ama orada öyle bir seçenek yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün klasörleri tek tek araştır gözden kaçırdığın bir noktada, bulabilirsin. Mutlaka bi yol atıyordur info.dosyalarına.

Bütün klasörleri tek tek araştır gözden kaçırdığın bir noktada, bulabilirsin. Mutlaka bi yol atıyordur info.dosyalarına
Ben zaten araştırıyorum, bilen arkadaşlar varsa paylaşırsa herkes için iyi olur diye açtım konuyu ;) Bulursam ben paylaşırım zaten.

- - - Güncellendi - - -

ÇÖZÜM: Çözümü buldum arkadaşlar. İlk olarak Multibeast 6.0 ile istediğiniz temayı kuruyorsunuz(tavsiyem: iclover). Daha sonra Aşağıdaki yolu takip ediyorsunuz. HDD -> EFI -> CLOVER -> Config.plist dosyasını TextEdit ile açıyorsunuz.

<key>Theme</key>
<string>iclover</string>

Kırmızı renkle belirttiğim yeri kurduğunuz temanın ismiyle aynı olacak şekilde değiştiriyor, kaydedip çıkıyorsunuz. (Büyük, küçük harf önemli)

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız da artık o temayla açılışa başlıyor. Teşekkürler OSX86 :)

Şu anda da süre konusunu araştırıyorum, bilen arkadaşlar paylaşabilirler. Timeout'u denedim ama, o işe yaramadı.

Ben zaten araştırıyorum, bilen arkadaşlar varsa paylaşırsa herkes için iyi olur diye açtım konuyu ;) Bulursam ben paylaşırım zaten.

- - - Güncellendi - - -

ÇÖZÜM: Çözümü buldum arkadaşlar. İlk olarak Multibeast 6.0 ile istediğiniz temayı kuruyorsunuz(tavsiyem: iclover). Daha sonra Aşağıdaki yolu takip ediyorsunuz. HDD -> EFI -> CLOVER -> Config.plist dosyasını TextEdit ile açıyorsunuz.

Kırmızı renkle belirttiğim yeri kurduğunuz temanın ismiyle aynı olacak şekilde değiştiriyor, kaydedip çıkıyorsunuz. (Büyük, küçük harf önemli)

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız da artık o temayla açılışa başlıyor. Teşekkürler OSX86 :)

Şu anda da süre konusunu araştırıyorum, bilen arkadaşlar paylaşabilirler. Timeout'u denedim ama, o işe yaramadı.

Aslında oldukça zaman geçmiş ama tema ile ilgili sorunu çözmeye çalışırken gördüm cevaplayayım dedim. Mac bölümünün otomatik olarak başlaması için yapman gereken çok basit. Clover configurator programını kurup "boot" sekmesi altında bulunan "Default Boot Volume" içine sistemin kurulu olduğu hdd bölmünü yazmak yeterli olacaktır. Örnek olarak bende "MacHDD" olarak yazılı olan yeri silip onun yerine "Mavericks"(mac'in kurulu olduğu bölmün adı) yazdım. Süre olarakta 3 sn ayarladım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı