Clover Configurator HDD EFI ve Boot Sorunu

Lost Shadows

Kilopat
Yer
Hayatın içinden...
Merhaba arkadaşlar,

Windows 8.1 64 Pro sistem üzerinde Mavericks 10.9.2 kurmaya karar verdim. BIOS ayarlarını yapılandırıp imaj dosyasından gerekli nvidia dosyalarını sildim. Mavericks kurulumunu tamamladım. Clover Configurator üzerinden Mounted Efi yapmaya çalıştığımda hangisi olacağını sormuyor direkt olarak USB EFI yapıyor. Yani HDD EFI dosyasına ulaşamıyorum. Arkadaşların paylaştığı Clover Configurator V2 ile EFI bölümüne ulaştım ve Clover klasörünü buraya yerleştirdim. Mevcut klasör ile de denedim olmadı.

Disk yönetimi üzerinden sağ tıkladığımda GPT diske dönüştür pasif kalıyor. Sanırım MBR bir diskim var. Sonuç olarak Bios Boot ekranına Mac OS geliyor ancak seçtiğimde Windows başlıyor. Clover üzerinden girdiğimde ise boot eklemek adına sadece USB seçeneğini ekleyebiliyorum. İkinci boot seçeneği clover da gözükmüyor da.

Forumdaki ilgili konuları araştırdım ancak komple sıfırlayıp Mac üzerinde Windows dışında sağlıklı bir çözüme ulaşamadım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sistem bu. Teşekkür ederim bu akşam yüklemeye başlıyorum.

Bir de şöyle bir sorum olacak. Mavericks için Win32 Disk Imager ile USB bellek hazırladım USB bellek artık 2268 PRAM olarak görünüyor. O da aygıtlarda. Normal bir şekilde bilgisayarımda görülmüyor ya da önyükleme için kullanılamıyor. Hiçbir şekilde müdahale edilemiyor ve herhangi bir dosya değiştirilemiyor. Biraz araştırma yaptım ancak ölü bir bellek olduğu kanaatine vardım. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Mac formatlı diskleri Wİndows görmez. Bunun için Paragon kullanmalısın. Yada TransMac Programı.

TransMac ile ilgili bir durum değil. Aynı şekilde hazırladığım ikinci bir bellek de var. TransMac ile müdahale edip düzenlemeleri rahatça yapabiliyorum. Zaten onu USB depolama aygıtı olarak görüyor. Bozulan USB belleği ise PRAM olarak görüyor. Sıkıntı bu noktada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı