Clover'dan OpenCore'a dönüştürme

Görsel gönderir misin? Disk izlencelerinde o diski tamamen silip denedin mi?
İlk olarak bağlı harici diskim için "disk8 Device is write locked" hatası aldım. Çıkarıp denedikten sonra da "disk7 Device is write locked" hatasını aldım. Biraz bekledikten sonra da busy timeout hatası verdi sonrasında beklememe rağmen herhangi bir yazı çıkmadı. Yazmaya karşı kilitli herhangi bir diskim olduğunu düşünmüyorum çünkü hepsi boş.

İlk olarak bağlı harici diskim için "disk8 device is write locked" hatası aldım. Çıkarıp denedikten sonra da "disk7 device is write locked" hatasını aldım. Biraz bekledikten sonra da busy timeout hatası verdi sonrasında beklememe rağmen herhangi bir yazı çıkmadı. Yazmaya karşı kilitli herhangi bir diskim olduğunu düşünmüyorum çünkü hepsi boş.

Reset NVRAM seçeneğini kullan ve BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar dene.

Reset NVRAM seçeneğini kullan ve BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar dene.
Bunları da denedim. Yine de BigSur kurulumu başlamadı. Vazgeçip Catalina'yı açmak istedim ama Clover da çalışmadı bu işlemden sonra. Mecburen Windows kurdum.

Sorularımın cevabı nerede?
İlk olarak bağlı harici diskim için "disk8 Device is write locked" hatası aldım. Çıkarıp denedikten sonra da "disk7 Device is write locked" hatasını aldım. Biraz bekledikten sonra da busy timeout hatası verdi sonrasında beklememe rağmen herhangi bir yazı çıkmadı. Yazmaya karşı kilitli herhangi bir diskim olduğunu düşünmüyorum çünkü hepsi boş.
Burada cevap vermiştim. Disk izlencesini açamıyorum çünkü kodlardan öteye gidemiyor boot işlemi. Fotoğraf için de anca pazartesi günü dönüş yapabilirim çünkü şuan bilgisayarın yanında değilim
Son mesajımın üstünden uzun süre geçti farkındayım ama tekrar Big Sur yüklemek istedim ve Big Sur sayfasında paylaşılan efi dosyalarını sistemim için editledim. Sonuç yine aynı. Tim ayarları Haswell için doğru yaptığıma eminim. Kextleri de güncelledim fakat sonuç değişmedi.
Opencore sorunumu laptop için olan plist dosyasını göstererek çözdüm. Clover Catalina'dan Big Sur'a Opencore ile sorunsuz bir şekilde güncelledim. Yardımcı olanlara teşekkür ediyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20210309_212821.jpg
    IMG_20210309_212821.jpg
    324,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı