CM led şerit pinlerini SATA'ya dönüştürme

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Cooler Master tek renkli kırmızı LED aksesuarı genelde CM Maker 5 kasalarının içinde geliyor ve bir kontrolcüye bağlı. Bende bu kontrolcü mevcut olmadığından, gerekirse ufak modifikasyonlar yaparak kasamda kullanmaya karar verdim. Bu konuda sizlere birkaç sorum olacak.
Ayrıca CM Universal LED'e sahip olan arkadaşlar varsa onların da desteğine açığım.

1- Altta verdiğim görseldeki güç bağlantı ucu dişi iki pinli gibi görünüyor. Bunu JFP1 Reset Switch yerine takıp çalıştırabilir miyiz? (Kaç volt vs. bilmiyorum ve sığar mı henüz deneyemedim.)
Screenshot_9.png
2- Bu modellerin SATA güç bağlantılı versiyonları halihazırda var. Bu LED'in dişi bağlantısını söküp, yerine SATA veya molex bağlayıp PSU'ya takarak kullanabilir miyiz?
PSU'ya bağlanan Sata veya molex'in Volt değerleri LED'i bozar mı? Elimdeki LED'in akım değerlerini bilmiyorum fakat ayrıca satılan SATA bağlantılı modelin özelliklerinde 12V, 4W olduğu yazıyor.

3- Bu LED anakartımın 12V RGB yuvasına takılabilir mi? Sadece kırmızı renge sahip olduğundan dolayı şüpheye düştüm ancak destekliyor ise SATA yerine 4'lü dişi yuvaya dönüştürülebilir mi?
Her türlü yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı