CM Masterbox TD500 Mesh ARGB alınır mı?

• Konuyu başlatan omrmut
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 87
  • Görüntüleme 20B
Teşekkürler hepinize yorumlarınız için, sağ olun.
Merhaba ürünü satın aldınız mı? Tasarım olarak benim de aşırı derecede beğendiğim bir model.
Değil 900, 1500TL olsa yine alırım.
Normalde İtopya'dan alışveriş yapacak biri değilim ancak el mahkum, stok onlarda var diye verdim siparişi :D

1586512670298.png

Almak isteyen arkadaşlar öneririm, her açıdan iyi bir kasa.

WhatsApp Image 2020-04-13 at 20.58.26.jpeg

Son düzenleme:
Merhaba ürünü satın aldınız mı? Tasarım olarak benim de aşırı derecede beğendiğim bir model.
Değil 900, 1500TL olsa yine alırım?
Normalde İtopya'dan alışveriş yapacak biri değilim ancak el mahkum, stok onlarda var diye verdim siparişi :D.

Eki Görüntüle 532152

Eki Görüntüle 535173

Reis selamün aleyküm. İtopya'da şu an bu kasa 837'den 774'e düşmüş. Sence alınır mı? 63 TL'lik bir indirim var da.

İtopya'daki mesh kasamı.

Değil 900, 1500TL olsa yine alırım?
Normalde İtopya'dan alışveriş yapacak biri değilim ancak el mahkum, stok onlarda var diye verdim siparişi :D.

Eki Görüntüle 532152

Eki Görüntüle 535173

Mesh değil mi? Arkadaki fanın eksikliği sıkıntı olur mu?

Reis selamün aleyküm. İtopya'da şu an bu kasa 837'den 774'e düşmüş. Sence alınır mı? 63 TL'lik bir indirim var da.
Dostum indirim olmasa da alınır bence bu kasa. Arka egzoz fanının bulunmaması problem yaratır mı dersen evet yaratır, egzoz fanı alman gerekli.
Mesh değil mi? Arkadaki fanın eksikliği sıkıntı olur mu?

Evet mesh ancak hava sirkülasyonu anlamında hiçbir problem yaratmaz, kasanın içerisindeki sıcaklığı da anakart üzerindeki sensörlerden kontrol ediyorum zaten.

Yalnızca egzoz fanı olması gerekli, yan kapak zaten cam. Havanın kendiliğinden, yukarı yönde tahliye olmasını beklememek lazım.

Bunun yerine 24cm hava soğutma alıp üst panele de monte edilebilir tabi.

Son düzenleme:
Dostum indirim olmasa da alınır bence bu kasa. Arka egzoz fanının bulunmaması problem yaratır mı dersen evet yaratır, egzoz fanı alman gerekli.

Evet mesh ancak hava sirkülasyonu anlamında hiçbir problem yaratmaz, kasanın içerisindeki sıcaklığı da anakart üzerindeki sensörlerden kontrol ediyorum zaten.

Yalnızca egzoz fanı olması gerekli, yan kapak zaten cam. Havanın kendiliğinden, yukarı yönde tahliye olmasını beklememek lazım.

Bunun yerine 24cm hava soğutma alıp üst panele de monte edilebilir tabii.

Yani kasa her türlü alınır diyorsun değil mi?

Yani kasa her türlü alınır diyorsun değil mi?
Bu fiyat / performans ürünü bir kasa değil, tek başına kasa 800TL fiyata sahip. Ancak kaliteli bir model, kapaklarda çıkmayan vidalar var, güzel detaylar. Malzeme kalitesi güzel, tasarımı çok çok iyi benim açımdan. Üst panelde yeterli genişlik var, sıvı soğutma vs takarken anakart VRM soğutucuları ile çakışmıyor. Arka PCI-E kapakları vidalı, dökülüp takılabilir; bu bile önemli benim için. 1 defa sökünce kullanmadığında tekrar yerine takabilirsin. Kasa iç hacmi geniş, istediğin hava soğutmayı takabilirsin.

Şu an kasanın ön tarafı tamamen boş bende, kablo gizleme kanalları da güzel; sol üstte anakart güç bağlantısını ve fanları - anakartın alt tarafında da USB - kasa bağlantılarını yok edebiliyorsun. Arka plandaki HDD kafesi sökülebiliyor, kullanmıyorsan fazladan kablo alanı çıkıyor arka planda. RGD SSD veya PSU alırsan yine gerekli montaj alanı ve boşlukları mevcut.

Ben gözüm kapalı önerebilirim herkese, bütçeniz varsa alın pişman etmez. Uzun yıllar kullanırsınız. Tabi içeride bu kasayı hak edecek düzgün kompanentler de bulunsa fena olmaz.

Bu fiyat / performans ürünü bir kasa değil, tek başına kasa 800TL fiyata sahip. Ancak kaliteli bir model, kapaklarda çıkmayan vidalar var, güzel detaylar. Malzeme kalitesi güzel, tasarımı çok çok iyi benim açımdan. Üst panelde yeterli genişlik var, sıvı soğutma vs takarken anakart VRM soğutucuları ile çakışmıyor. Arka PCI-e kapakları vidalı, dökülüp takılabilir; bu bile önemli benim için. 1 defa sökünce kullanmadığında tekrar yerine takabilirsin. Kasa iç hacmi geniş, istediğin hava soğutmayı takabilirsin.

Şu an kasanın ön tarafı tamamen boş bende, kablo gizleme kanalları da güzel; sol üstte anakart güç bağlantısını ve fanları - anakartın alt tarafında da USB - kasa bağlantılarını yok edebiliyorsun. Arka plandaki HDD kafesi sökülebiliyor, kullanmıyorsan fazladan kablo alanı çıkıyor arka planda. RGD SSD veya PSU alırsan yine gerekli montaj alanı ve boşlukları mevcut.

Ben gözüm kapalı önerebilirim herkese, bütçeniz varsa alın pişman etmez. Uzun yıllar kullanırsınız. Tabi içeride bu kasayı hak edecek düzgün kompanentler de bulunsa fena olmaz.

Anladım Allah RAZI OLSUN çok teşekkür ederim.

Gündelik hayattan bir görsel de paylaşayım, telefon ön ızgaraları başarılı bir şekilde çekememiş olsa da olduğundan çok daha iyi görünüyor aslında. Gerçi ben konfigürasyon ile ihtiyaç olmadığında tamamen kapatacağım ışıkları. Egzoz fanını da geçici olarak taktım. Yakın zamanda 3 fanlı bir sıvı soğutma da düşünmüyor değilim.

IMG_20200423_153037.jpg

Gündelik hayattan bir görsel de paylaşayım, telefon ön ızgaraları başarılı bir şekilde çekememiş olsa da olduğundan çok daha iyi görünüyor aslında. Gerçi ben konfigürasyon ile ihtiyaç olmadığında tamamen kapatacağım ışıkları. Egzoz fanını da geçici olarak taktım. Yakın zamanda 3 fanlı bir sıvı soğutma da düşünmüyor değilim.

Eki Görüntüle 543768

Egsoz tarafına var mı fan öneriniz.

Geri
Yukarı