CM Mastergel Pro Uygulama yöntemi

iGY 6

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Miami, FL
Selamlar, birkaç gün önce bilgisayarı temizliyordum. Kasanın içinde toz alırken (stok fanı çıkarmıştım) işlemci üzerindeki eski termal macunu silmiş bulundum. Haliyle işlemci sıcaklığı 80-90 derecelere dayandı. Fan deli gibi çalışıyordu. Hemen bir termal macun siparişi verdim. Gelene kadar işlemciyi yüke sokmadım. Bugün elime ulaştı.

Daha önceden termal macunla alakalı deneyimim olmadığından aslında kolay uygulanabileceği söylenen Mastergel Pro'yu kendi şırıngasıyla uygulayamadım. Mecbur bir kartvizit buldum, onunla güzelce uyguladım.

Yük altında termal macun yokken;

11.png

Yük altında Mastergel Pro varken;

2.png

Doğru bir şekilde sürüp süremediğimi tam olarak kestiremedim. Kartvizit ile çok bastırınca neredeyse tamamen siliniyor macun. Ben de göz kararı bir nohut tanesi (belki birazcık daha fazla) kadar sürdüm kartvizitle iyice dümdüz ettim. Termal macun sürüldüğünde asıl performans 48 saat içerisinde belli oluyormuş. Şu an için her şey normal gibi geliyor.

Umarım becerebilmişimdir. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana birazcık yüksek geldi ama bunun doğru cevabını yük altındayken söylemek gerekir. Eğer yük altında ısı fazlaysa o zaman bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada termal macunu yaymasanda olur. Nohut tanesi kadar macunu işlemcinin üstüne bırakıp fanı monte edebilirsin. Fan üstüne geldiğinde zaten macun yayılmış olacak.

@ykH8eqLN Şu an için memnunum, fan yük altında bile düşük hızda dönüyor. 48 saatin sonunda tekrar aynı yükteyken sıcaklıkları paylaşacağım. Bildiğim kadarıyla ilk 48 saat zaten çok iyi performans veriyormuş gibi gözüküyormuş genelde.
Bugün termal macunu uygulayışımın üstünden 3 gün geçti. Değerler aşağıdaki gibi, gayet memnun kaldım bu üründen. Paylaştığım bütün görüntüler aynı uygulamalar açıkken elde edilen verilere dayalı.

33.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı