CM Masterliquid Lite 120 ve 4790K yüksek sıcaklık

deliogz

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim için sıvı soğutma aldım ve yeni montajladım. CPUFAN1, CPUFAN2 şeklinde taktım. İşlemcim 4790K. AIDA64 testinde 95 derecelerde geziniyor. Frekans düşüşü yaşıyorum. Prime95 testinde ise maksimum 80 derece oluyor. PUBG'de 75 dereceyi görüyor. Boşta 45-50 derece arası. Push/Pull şeklinde montajladım. Başta macunu çok sürdüğümü düşündüm azaltıp ince sürdüm sonuç yine aynı. Yükte iken pompaya dokununca sıcaklık geliyor. Bir türlü çözemedim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde monte ettim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200504_185624.jpg
    IMG_20200504_185624.jpg
    712,8 KB · Görüntüleme: 36
Şu kısmı dikkatli izleyin. Vidaları plastik ile sabitleyebildiniz mi? Pompa tam oturdu mu? Hafif sallama esnasında oynayan kısım var mı? Bu arada, radyatör boruları neden yukarı bakıyor, aşağı bakacak şekilde monte etseydiniz keşke.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CM Masterliquid Lite 120 İncelemesi videosunu izlediniz mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnceleme ve montaj videolarını izledim. Herhangi bir yanlış yaptığımı da düşünmüyorum. Her şeyine dikkat ettim. Plastikler de tam oturttum. Boruları aşağı doğru fark ediyor mu? Radyatörün üstündeki borulardan bahsediyorsunuz değil mi ?

Boruları aşağı doğru fark ediyor mu? Radyatörün üstündeki borulardan bahsediyorsunuz değil mi?

Evet, fakat fark ediyor mu bilemiyorum. Recep bey Lite 120 inceleme videosunda şöyle diyor: "Radyatör borusu aşağı bakmalı aksi taktirde radyatörü monte edemezsiniz.". Bu konu hakkında fikri olan forumdaşların da fikirlerini alırsanız iyi olur, ben bilemiyorum bir etkisi olur mu olmaz mı.

Borularda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Aynı ürünü bende kullanıyorum ve aynı şekilde taktım.Sorunsuz çalıştı ancak bendee başta yüksek sıcaklıkara taktım.Tavsiyem bir Test Programı açıp pcnizi uzun bir süre 2-3 Saat randımanlı bir şekilde test etmenizi düşünüyorum.Borularda belki düzelmeler ve soğutma sistemi aktifleşebilir.

Evet, fakat fark ediyor mu bilemiyorum. Recep bey Lite 120 inceleme videosunda şöyle diyor: "Radyatör borusu aşağı bakmalı aksi taktirde radyatörü monte edemezsiniz.". Bu konu hakkında fikri olan forumdaşların da fikirlerini alırsanız iyi olur, ben bilemiyorum bir etkisi olur mu olmaz mı.
Radyatörü ters taktım fakat sonuç yine aynı.
Borularda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Aynı ürünü bende kullanıyorum ve aynı şekilde taktım.Sorunsuz çalıştı ancak bendee başta yüksek sıcaklıkara taktım.Tavsiyem bir Test Programı açıp pcnizi uzun bir süre 2-3 Saat randımanlı bir şekilde test etmenizi düşünüyorum.Borularda belki düzelmeler ve soğutma sistemi aktifleşebilir.
Eski haline getirip deneyeyim. Anlayamadığım 4. çekirdek diğerlerinde soğuk çalışıyor stres testinde. Diğerleri niye o sıcaklığa düşmüyor. Olması gerek sıcaklık 4. çekirdekte.
Testi yaptım fakat bir değişim olmadı. OC Genie açıkmış. Onu kapattım boşta 28-32 derece aralığına düştü. Ama stres testini başlattığım anda direk 95 dereceye fırlıyor. PUBG' de ise ortalama 70 dereceye düştü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı