CM MasterLiquid ve Corsair Carbide 400C Uyumlu mu?

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
W

Wero

Ziyaretçi
Herkese selam. Bir sistem toplamaya karar verdim ve su soğutma olarak CM MasterLiquid 240 almaya karar verdim. Kasa olarak Corsair Carbide 400C'yi seçtim. Kasanın su soğutma desteğine baktım ve sadece Corsair’in su soğutmaları yazıyor. Bu kasaya bahsettiğim su soğutucu kurulabilir mi? 2. Sorum ise bu soğutucuyu bayağı araştırdım, ben i5 8600k kullanacağım ama mesela Vatan Bilgisayar’da sadece AM4 soketle uyumlu olduğu yazmış. Bu soğutucu i5 8600k ile uyumlu mudur?
Son sorum ise şu: Bu su soğutmayı kasanın üst kısmına takarsam, uzunluğu 325mm olan Zotac GTX 1080 AMP! Extreme Edition kasaya sığar mı? Camlı kasaları tercih ediyorum. Öneriniz varsa mutlaka değerlendiririm.

1. Kasanın önüne takabilirsin, üstüne de.
  2. Vatan Bilgisayar'daki bilgi hatalıdır. Bu ürün 1151 soket ile tamamen uyumlu.
  3. Kasanın üstündeki radyatörle ekran kartının ne alakası var?
Kasanın önüne takınca kasanın uzunluğu azalıyor ve bahsettiğim ekran kartı en büyük gtx 1080 sanırım böyle bir bağıntısı var. Bu arada dediğim gibi kasanın özelliklerinde sadece corsair soğutucuların uyumu göze çarpıyor. CM masterliquid 240 destekler mi diye merak ediyorum bir de.

Kasanın önüne takınca kasanın uzunluğu azalıyor ve bahsettiğim ekran kartı en büyük gtx 1080 sanırım böyle bir bağıntısı var. Bu arada dediğim gibi kasanın özelliklerinde sadece corsair soğutucuların uyumu göze çarpıyor. CM masterliquid 240 destekler mi diye merak ediyorum bir de.
Corsair yada CM uyumu diye bir şey yok. Dünya standartları var, ve radyatörler de fan standartlarına göre üretilir. Orada Corsair kendi ürününü pazarlamak için tabii ki kendi sıvı soğutmasıyla uyumlu olduğunu belirtecek.

Ki Corsair de belirtmiş, üst ve ön tarafa 240 mm sıvı soğutma takılabileceğini;

400C.PNG

Ekran kartı konusuna gelirsek; Master Liquid'in kalınlığı 2.5 cm. Fanlarla 6'yı bulur desek bile bahsettiğin kart kasaya sığıyor.

Dosya Ekleri

• CA216CS_121659_800x800.jpg
    CA216CS_121659_800x800.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 111
Corsair yada CM uyumu diye bir şey yok. Dünya standartları var, ve radyatörler de fan standartlarına göre üretilir. Orada Corsair kendi ürününü pazarlamak için tabii ki kendi sıvı soğutmasıyla uyumlu olduğunu belirtecek.

Ki Corsair de belirtmiş, üst ve ön tarafa 240 mm sıvı soğutma takılabileceğini;

Eki Görüntüle 266953

Ekran kartı konusuna gelirsek; Master Liquid'in kalınlığı 2.5 cm. Fanlarla 6'yı bulur desek bile bahsettiğin kart kasaya sığıyor.
Umarım sığar ama dediğim gibi 1080 amp extreme 325mm gerçekten bayağı uzun.

Umarım sığar ama dediğim gibi 1080 amp extreme 325mm gerçekten bayağı uzun.
Gerçekten bayağı uzun ne yahu? Adam oraya yazmış işte, en fazla 370mm GPU destekliyor diye.

Hem sen alıp yukarıya takacaksın radyatörü. Öne takarsan içeri sıcak hava üflenir, bu da içeriyi ısıtır.

Gerçekten bayağı uzun ne yahu? Adam oraya yazmış işte, en fazla 370mm GPU destekliyor diye.

Hem sen alıp yukarıya takacaksın radyatörü. Öne takarsan içeri sıcak hava üflenir, bu da içeriyi ısıtır.
Çok mantıklı konuştunuz teşekkürler. Bir de radyatörü öne taksam bile yukarı ek olarak 2x120mm fan taksam kasa içindeki ısınmayı engeller miyim?

Çok mantıklı konuştunuz teşekkürler. Bir de radyatörü öne taksam bile yukarı ek olarak 2x120mm fan taksam kasa içindeki ısınmayı engeller miyim?
Engellersiniz, ama yine de sıcak hava doğrudan ekran kartına gider.

Ben kendim de denedim, ve mantıklı bir iş değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı