CM MF120 halo kontrol yazılımı

claudienn

Decapat
Daha fazla  
Yeni aldığım Cooler Master MF120 halo fanlarını yanında gelen kontrolcüsüyle beraber kasama bağladım. Kontrolcü kasanın içerisinde olduğu için oradan kontrol edemiyorum, anakartımda 3pinlik Rainbow RGB desteği olmadığı için anakartımdan da kontrol edemiyorum. Araştırdığımda bu ürünün yazılımı olmadığı gördüm, bulamadım. Mf120 halo modelini kontrol edebileceğim bir yazılım var mıdır, yoksa çıkacak mıdır? Bilgisi olan var mı?

ARGB bağlantısını anakarta yapmadığınız sürece yazılım üzerinden kontrol sağlayamazsınız.

Kasanızda reset butonu var ise kontrolcüye bağlayabilir ardından reset butonu ile kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ARGB bağlantısını anakarta yapmadığınız sürece yazılım üzerinden kontrol sağlayamazsınız.

Kasanızda reset butonu var ise kontrolcüye bağlayabilir ardından reset butonu ile kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kasamda Rgb portu var fakat 3 pinli, ben başka bir 4 pinli kontrolcü alıp fanları ona taksam daha sonra anakarta taksam anakarttan kontrol edebilir miyim? Başka kontrolcüyle uyumlu çalışırlar mı?

Ne demek istediğiniz anlamadım.

Bu fanlar 3 pinli ARGB fanlar. 4 pinli RGB kontrolcü almanıza gerek yok.

Kasa ve anakart modeli belirtir misiniz?

Kasam in win 101.Anakart z390A-pro.Fanlarla beraber gelen kontrolcü ve fanlar atlamalı yapıda ve 3 pinli.Benim anakartımda 4 pinli Rgb desteği sunan jrgb1 portu var.Bu kontrolcüyü anakartıma takamıyorum.
Ne demek istediğiniz anlamadım.

Bu fanlar 3 pinli ARGB fanlar. 4 pinli RGB kontrolcü almanıza gerek yok.

Kasa ve anakart modeli belirtir misiniz?
Yani demek istediğim,kontrolcü değişip anakartıma takılabilen 4 pinli rgb girişi olan bir kontrolcü alsam olur mu?Eğer böyle bir şey varsa önerebilir misiniz.

Yani demek istediğim, kontrolcü değişip anakartıma takılabilen 4 pinli RGB girişi olan bir kontrolcü alsam olur mu?
Hayır, olmaz. ARGB fanları RGB'ye çeviremezsiniz çünkü ikisi farklı şeyler. Kontrolcü ile kullanmak zorundasınız maalesef.

Eğer ki kasanızda reset butonu bulunsaydı reset butonu ile de kontrol sağlardınız ancak bulunmuyor.

Hayır, olmaz. ARGB fanları RGB'ye çeviremezsiniz çünkü ikisi farklı şeyler. Kontrolcü ile kullanmak zorundasınız maalesef.

Eğer ki kasanızda reset butonu bulunsaydı reset butonu ile de kontrol sağlardınız ancak bulunmuyor.
Şöyle sorayım o zaman,anladığım kadarıyla ben bu fanları yazılım üzerinden hiç kontrol edemeyeceğim. MSI ARGB Adreslenebilir RGB 8 Portlu Kontrolcü + Uzaktan Kumanda - incehesap.com
Bu ürünü alsam,anakarta bağlamadan sadece sata üzerinden kullansam şuanki gibi,kumandasıyla değiştirebilir miyim?

Bu ürünle de kontrol edemezsiniz gibi duruyor zira bu ürün için de anakartınızda ARGB çıkışı olması gerekli.

* Adreslenebilir RGB kontrolcüsü, anakartınızdaki JRAINBOW (3pin) pin başlığı ile eşleştirilmelidir. Lütfen kurulumdan önce anakart özelliklerinizi kontrol edip, uygun pin başlığına sahip olduğundan emin olun.

Bu ürünle de kontrol edemezsiniz gibi duruyor zira bu ürün için de anakartınızda ARGB çıkışı olması gerekli.
Fakat şuan kendi kontrolcüm anakarta bağlı olmadığı halde kontrol edebiliyorum.Üstünde 1 adet düğmesi var ve kullanınca renk değişiyor.Bunu da sadece psuya taksam olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı