CM MWE PSU'dan cızırtı sesi geliyor

Aphollo69

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim daha 2 haftalık daha yeni fark ettim PSU'dan arada bir yaklaşık 10 saniye boyunca cızırtı sesi geliyor ama böyle elektrik kaçağı olur ya hani ocağı yakarsın aynı o sesten sonra kendi kendine duruyor. Ve asıl sorun şu bu ses PC kapalıyken geliyor dün bilgisayarı kapadım saat gece 1 gibi birden cızırtı sesi geldi. Baktım PSU tarafından geliyor bugünde aynı şey tekrar oldu tedirginim biraz sisteme zarar gelecek diye ve bu ses gelirken PSU'yu arka düğmesinden kapayınca ses gidiyor. Sebebini bilen var mıdır? Sistem özellikleri şunlar:
i5 11400.
ASUS Prime H510M-E
PSU: Cooler Master MWE aktif PFC 650W Bronze PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun arkasındaki şalter kapatılmadığı sürece akım PSU'ya ulaşmaya devam eder. Devre elemanlarından geliyordur, eğer sorun buysa endişe edecek bir durum yok. Ama yine de şalteri her ihtimale karşı kapat. Her ne kadar koruması olsa da gece yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı korumuş olursun sistemi.

PSU'nun arkasındaki şalter kapatılmadığı sürece akım PSU'ya ulaşmaya devam eder. Devre elemanlarından geliyordur, eğer sorun buysa endişe edecek bir durum yok. Ama yine de şalteri her ihtimale karşı kapat. Her ne kadar koruması olsa da gece yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı korumuş olursun sistemi.

Haklısın ancak gelen ses yüksek bir ses yani 2 oda yaklaşı 10metre uzaktan duyuyorum bu sesi bu biraz anormal geldi ve düzenli bir ses değil bazen hiç olmuyor bazen o gün 3 kez oluyor.

Geri
Yukarı