CM Seidon 120XL Fan yönü Nasıl Olmalı?

Blazex

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 sene önce Vatan'dan bilgisayar topladım montajı da orada yaptırdım. Zamanla Technopat sayesinde bilgim arttı şu an kafama takılan bir şey var. Seidon 120xl sıvı soğutma kullanıyorum, galiba fanların içten dışa üflemesi gerekirken içerideki fan dışarı üflerken dışarıdaki fan içe üflüyor zıt yönde birbirine. Dışarıdaki fanın görünen kısmının ortasında amblem olmamasından belli zaten. Şimdiye kadar işlemcide ısınma sorunu yaşamadım yani idle 35 derece, %100 kullanımda aida 64 stres testinde max 61 dereceyi gördüm. Soğutucuyu dıştan söküp fanı çevirip tekrar montelemeyi düşünüyorum başka yapmam gereken bir şey var mı?

Yada ben yanlış düşünüyorum kasa içi görüntüleri paylaşacağım şimdi

20150721_185301.jpg

Arkadaşlar kendi sorunumu kendim çözdüm apaçık 400r nin egzoz fanı ters takılmış logosu içeride kalmış düzelttim, şimdi işlemci yaklaşık 5 derece daha soğuk. Şimdiye kadar fark etmemem hata ama ondan daha Vatandakilerin de hatası daha fanı düz takamıyorlar logo var apaçık. Ramleri de yanlış slotlara takmışlardı. Ben demesem kablo düzeni bile yapmazlardı...

Yada ben yanlış düşünüyorum kasa içi görüntüleri paylaşacağım şimdi

Eki Görüntüle 89518

Arkadaşlar kendi sorunumu kendim çözdüm apaçık 400r nin egzoz fanı ters takılmış logosu içeride kalmış düzelttim, şimdi işlemci yaklaşık 5 derece daha soğuk. Şimdiye kadar fark etmemem hata ama ondan daha Vatandakilerin de hatası daha fanı düz takamıyorlar logo var apaçık. Ramleri de yanlış slotlara takmışlardı. Ben demesem kablo düzeni bile yapmazlardı...

Merhabalar,

Soğutucu bloktaki çift fan matığı şu şekildedir. Bir fan soğutucu bloğu soğuturken diğer fan ise egzoz görevi ( hava sirkülasyon mantığı gereği havayı dışarı atması gerekir. ) yapması gerekir. Eğer egzoz fan görevi yapmayıp soğutucu bloğu soğtursa bir boğukluk oluşur. Bu da soğutuculara göre değişir. Bazı soğutucularda problem olmaz iken bazılarında sorunlar oluşmaktadır.

Ben bişey söylemek istiyorum ses gelmesi normal mi fandan? Bendeki de çift ama çok ses geliyor yeni aldım fakat radyatöre füleyenden cok ses cıkarıyor. Fanlar aynı tip değil marka olarak aynı ama tipleri farklı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı