CMD.EXE Otomatik Açılıyor

yusuf551

Hectopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Bilgisayarıma 3 gün önce format attım. Format atmadan önce böyle bir ekran masaüstüne gelmiyordu ancak formatladıktan sonra gelmeye başladı. Bilgisayar her kapatılıp açıldığında bu cmd.exe uygulaması ekranda beliriyor ve "Transfer Complate" yazısıyla kapanıyor. Çıkan ekranı ek yerine koydum. Acaba bu uygulama neden kendiliğinden açılıyor? 360 Security ile virüs taraması yaptım çıkan virüsleri temizledi ancak tekrardan geliyor. Eğer virüs ise önerdiğiniz ücretsiz virüs programı var mı? Değil ise neyden kaynaklanıyor olabilir?

Adsız.jpg

Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Virüsü indiriyor CMD aracılığı ile. Görev Yöneticisi'nde "rundll32" işlemini sonlandırın ve Başlangıç sekmesindeki CMD dosyasını silin. (.exe'de olabilir.)

Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın virüs mü değil mi emin değilim ama virüs olma ihtimali için Kaspersky rescue disk ile taratabilirsin.
Tarattım 2 tane virüs buldu temizledim onları ancak tekrardan geliyor aynı ekran

Buradan katılımsız resmi Windows 10 sürümünü indirip temiz kurulum yap. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Ardından ilk iş kaliteli ve yasal güvenlik yazılımını kurman olmalı.

3 gün önce format atılıp tarama yapınca zararlı bulması sizce de garip değil mi ?
Banada biraz garip gibi geldi tekrardan kurulum yapıcam.

Virüs programı böyle algılıyor. "Block" diyorum fakat bir kaç dakika sonra tekrardan farklı isimle geliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    121,5 KB · Görüntüleme: 195
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı