CMD ile Windows etkinleştirme nasıl geri alınır?

wruno967

Hectopat
1703843887396.png

Tahmini 1 yıl önce CMD'den aktifleştirme yapmıstım fakat ne yazdıgımı hatırlamıyorum. Tek hatırladıgım şey tarayıcıda Windows key aratmıstım sanırım. 10-15 tane yazıyordu keyler bir sitede. Tek tek yazarak birkaç tane denemistim ve biri olmustu. Windows yazısı gitmişti. Şu ana kadar fark edebildigim olumsuz bir şey olmadı ama yine de sormak istedim. Format haricinde yaptığım seyin geri dönüsü var mı? Bu yöntemin bir zararı var mı?

Format attıysanız KMSpico sunucuları temizlenmiştir, bunun yanında formata rağmen bir lisans aktifliği varsa bir zamanlar benimde başıma gelen, Key Windows tarafından etkinleştiriliyor ama ne tür oluyor bilmiyordum @abdullah53 tarafından öğrenmiş bulunmaktayım.

Buradaki rehbere göre lisans türünüzü öğrenebilir miyim?

Son düzenleme:
Format attıysanız KMSpico sunucuları temizlenmiştir, bunun yanında formata rağmen bir lisans aktifliği varsa bir zamanlar benim de başıma gelen, key Windows tarafından etkinleştiriliyor ama ne tür oluyor bilmiyordum @abdullah53 tarafından öğrenmiş bulunmaktayım.

Buradaki rehbere göre lisans türünüzü öğrenebilir miyim?

Yok hocam format harici derken format atmadan yapabilir miyim anlamında söyledim. Yoksa herhangi bir format atmadım. Dediginiz komutu girince Retail yazıyor CMD de.

Eki Görüntüle 2067718
Tahmini 1 yıl önce CMD'den aktifleştirme yapmıstım fakat ne yazdıgımı hatırlamıyorum. Tek hatırladıgım şey tarayıcıda Windows key aratmıstım sanırım. 10-15 tane yazıyordu keyler bir sitede. Tek tek yazarak birkaç tane denemistim ve biri olmustu. Windows yazısı gitmişti. Şu ana kadar fark edebildigim olumsuz bir şey olmadı ama yine de sormak istedim. Format haricinde yaptığım seyin geri dönüsü var mı? Bu yöntemin bir zararı var mı?

Ekran görüntüsüne bakarsak bu key Retail ya da OEM bir ürün anahtarı format atarsanız lisansınız Microsoft hesabınıza bağlı olduğu için etkinleştirme otomatik olacak. Bu tür keylerde Microsoft'un sunucularına bağlı olan keyler oluyor.

Lisansın kayıtlı olduğu adresi öğrenmek için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve bu komutu girin: slmgr -dlv

Lisans türünü öğrenmek için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve bu komutu girin: slmgr -dli

Ekran görüntüsüne bakarsak bu key Retail'ya da OEM bir ürün anahtarı format atarsanız lisansınız Microsoft hesabınıza bağlı olduğu için etkinleştirme otomatik olacak. Bu tür keylerde Microsoft'un sunucularına bağlı olan keyler oluyor.

Lisansın kayıtlı olduğu adresi öğrenmek için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve bu komutu girin: Slmgr -dlv

Lisans türünü öğrenmek için CMD'yi yönetici olarak başlatın ve bu komutu girin: Slmgr -dli

Yani güvenilir mi hocam? Kaldırmama gerek var mı? Slmgr -dlv kodunu yazınca hangi satırda neyi kontrol etmeliyim? Simdiden teşekkürler.

Yani güvenilir mi hocam? Kaldırmama gerek var mı? Slmgr -dlv kodunu yazınca hangi satırda neyi kontrol etmeliyim? Simdiden teşekkürler.

Tam anlamıyla ögrenmek istiyorsan;
Slui 4 yapar,
Ürün kimliğini Microsoft etkinleştirmeyi arar, ürün kimligini tuslar.
Teyit ederse sana A-H gurıplarına onay kimligini 6 rakamlı gruplarını verir girersin
Bu da senin keyinin orijinal oldugunu gösterir.

Kullanım lisansı URL'si yazan yerde Microsoft yazıyorsa Microsoft hesabı sunucularını kullanıyor lisansınız yani güvenilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı