CMD'de "is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file." hatası

Pip ve Python bilgisayarda zaten yüklü. Fakat bu dediği iki kelime dışında öncesinde söyledikleri ve sonrasında söylediği de zorunlu bi gereklilik mi bilmiyorum. Ki öyle duruyor. Bunun sebebi ise raspberry pi nin kullanıldığından. Bildiğim kadarıyla linux işletim sistemi yüklü bir mini bilgisayar kendisi.

Şunu dener misiniz? Hemen hemen buda aynı proje gibi duruyor.

Pip ve Python bilgisayarda zaten yüklü. Fakat bu dediği iki kelime dışında öncesinde söyledikleri ve sonrasında söylediği de zorunlu bir gereklilik mi bilmiyorum. Ki öyle duruyor. Bunun sebebi ise Raspberry pinin kullanıldığından. Bildiğim kadarıyla Linux işletim sistemi yüklü bir mini bilgisayar kendisi.
Şunu dener misiniz? Hemen hemen bu da aynı proje gibi duruyor.

1-anladığım kadarı ile Linux işletim sistemi gerekli.
2-CMD'de değil de direk Python'da çalıştırmayı denesek sonuç alabilir miyiz?
Pip ve Python bilgisayarda zaten yüklü. Fakat bu dediği iki kelime dışında öncesinde söyledikleri ve sonrasında söylediği de zorunlu bir gereklilik mi bilmiyorum. Ki öyle duruyor. Bunun sebebi ise Raspberry Pinin kullanıldığından. Bildiğim kadarıyla Linux işletim sistemi yüklü bir mini bilgisayar kendisi.

Şunu dener misiniz? Hemen hemen bu da aynı proje gibi duruyor.

Yanlışlık olmaması açısından; CMD'ye hangi kodu yazmalıyım?

1-anladığım kadarı ile Linux işletim sistemi gerekli.
2-CMD'de değil de direk Python'da çalıştırmayı denesek sonuç alabilir miyiz?

Yanlışlık olmaması açısından; CMD'ye hangi kodu yazmalıyım?

Önce gerekli kütüphanelerin inmesini isterseniz linkteki requirements.txt dosyasına bakıp ilgili kütüphane isimlerini aratıp indirebilirsiniz ya da orada belirtildiği gibi önce pip install -r requirements.txt yazmalısınız ardından en başta yaptığınız gibi dafgen.py'ı yazarak çalıştırmalısınız.

Herhangi bir hata alırsanız da (inşallah böyle bir şey olmaz. İşinde daha fazla bilgi sahibi insanlardan yanıt bekleyin :))

Yeni konular

Geri
Yukarı