CMD'den aktifleştirilen Windows KMSpico serverlerine mi atıyor?

KMSPico programı çeşitli KMS sunucularına bağlanarak sürümüzünü aktifleştirmeye çalışır. Siz cmd ile aktivasyon yapmaya çalışırken KMSPico'ya değil KMS sunucularına bağlanırsınız. İnternette bir sürü KMS sunucusu mevcut ancak KMSPico'nun hangi sunucuya bağlandığını bilemezsiniz. KMSPico güvenli değil, açık kaynak kodlu değil, internette dolaşan versiyonların büyük çoğunluğu virüs bulunduruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle doğru bir bilgi sizin dediğiniz yanlış.
KMS başka KMSPico başka...

Bu KMSPico:
Kaldırıldı.

Bu da KMS:
Kaldırıldı.

KMS kaynağını Microsoft'tan alır.

Yazıyı dikkatlice okuyunuz.

Şimdi doğru mu değil mi karar verin...

KMS servera bağlanıldığında bilgisayarınıza erişim yapılıp yapılmadığı hakkında yazmıyorum.
Farklı şeylerdir.

Ek olarak belki KMS sunucusuna ve portuna bağlanıldığında oradan cevap alınması beklenir ki bu aşamada sisteminize bir açıktan girilebilir ama bu konuda Microsoft etkinleştirme işleminde bu tür işleme karşı önlem vardır diye düşünüyorum. Kısaca sadece bir ihtimal.
Hiç şuna şahit olmadım. KMS etkinleştirmelerinden sonra sistemi yavaşlayan falan filan.

En fazla sunucuya bağlanamadığında etkinleştirme başarısız falan der.
Burada da KMS savunmuyorum ama mantık çerçevesinde cevaplandırdım.

Ben legal aktivasyon yapma taraftarıyım. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
KMS başka KMSpico başka...

Bundan anlamayan arkadaşlar için böyle diyebilirsin ki ben anlıyorum.

Hiç şuna şahit olmadım. KMS etkinleştirmelerinden sonra sistemi yavaşlayan falan filan.

Zamanında bende yapıyordum CMD üzerinden KMS ile etkinleştirmeyi yaptığım zamanda sanki KMSpico'yu indirip kullanıyormuş gibi bilgisayarım yavaşlamıştı.

Bu işler ile çok uğraştım kendi bilgisayarımda para yoktu vs. etkinleştirmek için KMS kullandım ve kullandığım süre boyunca ayda bir veya iki defa format atmak zorunda kalıyordum onun için KMS veya KMSpico'dan etkinleştirmeye çalışmayın ikisinde de bilgisayar yavaşlıyor en iyisi Retail key alıp kullanmaktır.

Zamanında bende yapıyordum CMD üzerinden KMS ile etkinleştirmeyi yaptığım zamanda sanki KMSpico'yu indirip kullanıyormuş gibi bilgisayarım yavaşlamıştı.

Bu işler ile çok uğraştım kendi bilgisayarımda para yoktu vs. etkinleştirmek için KMS kullandım ve kullandığım süre boyunca ayda bir veya iki defa format atmak zorunda kalıyordum onun için KMS veya KMSpico'dan etkinleştirmeye çalışmayın ikisinde de bilgisayar yavaşlıyor en iyisi Retail key alıp kullanmaktır.

Anladım retial key alabileceğim bir site önerir misiniz siz önceden aldıysanız.

Çünkü KMS ve KMSPico'nun farklı olduğunu ortaya bilgi koyarak desteklerken senin sadece desteklediğin şey deneyimim demekten başka bir şey değil.

Üstteki linkteki şu bilgiyi iyi incelemelisin.
1660110695809.png

KMS aktivasyon Microsoft'un kendi sistemi içerisinde olan bir şey. Ha bunu gelip art niyetli insanlar kullanabilir mi kullanamaz mı o ayrı bir şey. Buna da cevabı ben değil Microsoft verebilir. Çünkü KMS server üzerinden alışverişi yapan Microsoft Aktivasyon sistemi değil mi?
Aktivasyon sistemi sunucudan cevap alırken olumlu ya da olumsuz yanıt alıp sistemi onaylamak üzerine kurulu. Burada dosya sızdırmalık bir durum olamaz ki varsa bu Windows'a ait bir açık olur. Ki ben böyle bir saçmalık olacağını zannetmiyorum. Çünkü burada sorgu yapan PC karşıdan olumlu ya da olumsuz cevap alması üzerine senaryo kurulmuştur.

Yine burada KMS başka KMSPico başka derken ben KMS kötü değildir de demedim. KMS kullanan kişilerin sistemlerinde yavaşlama olduğuna ben şahit olmadım. Belki de sen, bilgisayarının yavaşlamasını KMS'ye bağladın ki kurduğun bir program vb. yavaşlattı. Bilemem. (Dikkat ettiysen ben de senin gibi teknik bilgiye yer vermeden yazdım bunu.)
Bu konularda fazla bilgili olmadığın ortada.
Biraz araştırma yapıp bana veriler ile cevap vermen gerekir. Mesela şunu yapabilirsin.
KMS server kurulu bilgisayar ile server kurmadan önceki performans farkını gösterir bir PC incelemesi.

KMS yöntemiyle legal aktivasyon yapabilir misiniz?
Cevap evettir. Çünkü KMS (Key Management Service), Microsoft ile Volume Lisans Anlaşması olan kurum ve kuruluşların Windows işletim sistemlerinin ve Office ürünlerinin lisans aktivasyonlarını yapabildiği bir Microsoft Etkinleştirme servisidir.

+Not: Windows yeni kurulduğunda 180 gün falan deneme sürümü verir ve bu geçici süreli aktivasyonu da KMS servisi ile yapar.

Tekrar son olarak söyleyeyim.

Ben legal aktivasyon yapma taraftarıyım. ;) Kuruluşunuzda KMS veya MAK varsa kullanın :) Kişisel bilgisayarınızda RETAIL, OEM anahtarlarla devam edin. Selametle, İyi forumlar.

Çünkü KMS ve KMSpico'nun farklı olduğunu ortaya bilgi koyarak desteklerken senin sadece desteklediğin şey deneyimim demekten başka bir şey değil.

Üstteki linkteki şu bilgiyi iyi incelemelisin.
Eki Görüntüle 1480374

KMS aktivasyon Microsoft'un kendi sistemi içerisinde olan bir şey. Ha bunu gelip art niyetli insanlar kullanabilir mi kullanamaz mı o ayrı bir şey. Buna da cevabı ben değil Microsoft verebilir. Çünkü KMS server üzerinden alışverişi yapan Microsoft aktivasyon sistemi değil mi?
Aktivasyon sistemi sunucudan cevap alırken olumlu ya da olumsuz yanıt alıp sistemi onaylamak üzerine kurulu. Burada dosya sızdırmalık bir durum olamaz ki varsa bu Windows'a ait bir açık olur. Ki ben böyle bir saçmalık olacağını zannetmiyorum. Çünkü burada sorgu yapan PC karşıdan olumlu ya da olumsuz cevap alması üzerine senaryo kurulmuştur.

Yine burada KMS başka KMSpico başka derken ben KMS kötü değildir de demedim. KMS kullanan kişilerin sistemlerinde yavaşlama olduğuna ben şahit olmadım. Belki de sen, bilgisayarının yavaşlamasını KMS'ye bağladın ki kurduğun bir program vb. yavaşlattı. Bilemem. (dikkat ettiysen ben de senin gibi teknik bilgiye yer vermeden yazdım bunu.)
Bu konularda fazla bilgili olmadığın ortada.
Biraz araştırma yapıp bana veriler ile cevap vermen gerekir. Mesela şunu yapabilirsin.
KMS server kurulu bilgisayar ile server kurmadan önceki performans farkını gösterir bir PC incelemesi.

KMS yöntemiyle legal aktivasyon yapabilir misiniz?
Cevap evettir. Çünkü KMS (key management service), Microsoft ile volume lisans anlaşması olan kurum ve kuruluşların Windows işletim sistemlerinin ve Office ürünlerinin lisans aktivasyonlarını yapabildiği bir Microsoft etkinleştirme servisidir.

+Not: Windows yeni kurulduğunda 180 gün falan deneme sürümü verir ve bu geçici süreli aktivasyonu da KMS servisi ile yapar.

Tekrar son olarak söyleyeyim.

Ben legal aktivasyon yapma taraftarıyım. ;) kuruluşunuzda KMS veya MAK varsa kullanın :) kişisel bilgisayarınızda Retail, OEM anahtarlarla devam edin. Selametle, iyi sosyaller.

Sizce OEM mi yoksa Retail key mi daha iyi.

Sizce OEM mi yoksa Retail key mi daha iyi.

Hocam ben CMD'den aktifleştirmiştim sonra o aktifleştirme gitti bende bilgisayarı sıfırladım sizce geçmiş midir KMS.

Hocam ben CMD'den aktifleştirmiştim sonra o aktifleştirme gitti bende bilgisayarı sıfırladım sizce geçmiş midir KMS.

Retail key satın aldım ve Windows'u aktifleştirdim şu an.

Retail key satın aldım ve Windows'u aktifleştirdim şu an.
Sıkıntı yoktur ama şu kısmın resmini atar mısın?

CMD yönetici olarak açıp;

Kod:
cscript //nologo slmgr.vbs /dlv

Ya da normal açtıysanız;
Kod:
cscript //nologo %SystemRoot%\system32\slmgr.vbs /dlv

Yeni konular

Geri
Yukarı