CMD'ye "netstat -n" yazınca "syn_sent" diye bir şey çıkıyor

CMD'ye netstat -n yazınca syn_sent diye bir şey çıkıyor bu nedir? RAT olabilir mi?
gel beraber yazalım komutu bakalım çıkacak mı?

Gördüğün gibi bende yok demek ki seni birisi "dikizliyor"

syn_sent = İfade'sinin anlamı şu, gönderilenler senkorize ediliyor ve karşıya ulaştırılıyor.Microsoft sunucularına.....

Bunu önlemenin tek yolu 3.parti bir güvenlik duvarı kullanmak....Mesela benim kullandığım TinyWall gibi...Bu yazılımı kullandığında an da tüm sistem Windows portları hariç bloke olur.Yazılım "Türkçe" dil desteği de var.Bu yazılımla her yazılıma (misal : web tarayıcısının .exe dosyası) dışarıya çıkış iznini sen manuel veriyorsun.Yazılım aynı zaman "Antivirüs" gibi sistemi koruyor.Ne içeri virüs giremiyor, nede içerideki virüs dışarı ile bağlantı kuramıyor.

Dosya Ekleri

• sent.png
    sent.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 24
  • duvar.png
    duvar.png
    30,3 KB · Görüntüleme: 21
Gel beraber yazalım komutu bakalım çıkacak mı?

Gördüğün gibi bende yok demek ki seni birisi "dikizliyor"

Syn_sent = ifade'sinin anlamı şu, gönderilenler senkorize ediliyor ve karşıya ulaştırılıyor. Microsoft sunucularına...

Bunu önlemenin tek yolu 3.parti bir güvenlik duvarı kullanmak...mesela benim kullandığım tinywall gibi...bu yazılımı kullandığında an da tüm sistem Windows portları hariç bloke olur. Yazılım "Türkçe" dil desteği de var. Bu yazılımla her yazılıma (misal: Web tarayıcısının .exe dosyası) dışarıya çıkış iznini sen manuel veriyorsun. Yazılım aynı zaman "antivirüs" gibi sistemi koruyor. Ne içeri virüs giremiyor, ne de içerideki virüs dışarı ile bağlantı kuramıyor.

Bende netstat -n yazınca bir sürü port çıkıyor, netstat -a yazınca da bazılarında * var foreign adreste HTTP'li adresler var endişelenmeli miyim? Virüs sokacak hiçbir şey yapmadım virüs taramasıda temiz. (bilgisayarda SQL server kurulu)

Bende netstat -n yazınca bir sürü port çıkıyor, netstat -a yazınca da bazılarında * var foreign adreste HTTP'li adresler var endişelenmeli miyim? Virüs sokacak hiçbir şey yapmadım virüs taramasıda temiz. (bilgisayarda SQL server kurulu)
Bu bendeki olan (sistemimde üçüncü ateş duvarı yazılımı kullanmakatyım)

Bilgisayarında SQL server kurulu ise onların gayet doğal,rahat ol....

Microsoft'un pc izleme sistemini egale edebilmenin pek yolu yok gibi. (sadece bir Windows11 sisteminde 100'ün üzerinde telemetri var....)

Dosya Ekleri

• normal.png
    normal.png
    57 KB · Görüntüleme: 15
Bu bendeki olan (sistemimde üçüncü ateş duvarı yazılımı kullanmakatyım)

Bilgisayarında SQL server kurulu ise onların gayet doğal, rahat ol...

Microsoft'un PC izleme sistemini egale edebilmenin pek yolu yok gibi. (sadece bir Windows 11 sisteminde 100'ün üzerinde telemetri var...)

Allah razı olsun reis.

Yeni konular

Geri
Yukarı