CMOS reset sonrası BIOS sürümünde değişiklik olur mu?

GokturkA

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Esonic HM65MCL2 anakart kullanıyorum. Anakartıma giden 4 pinli enerji kablosu bilgisayar çalışırken temassızlık yaptı ve aniden bilgisayar dondu. Kabloyu yerine oturtsam bile ekran gelmedi. Bende CMOS reset atmayı denedim ve ekran geldi ancak açılırken Esonic değil American Megatrends yazıyor. Bunun nedeni BIOS sürümü düştü mü yoksa başka bir şey mi?

Not: Anakartta clrtc pinleri yok.

Son düzenleme:
Anakartınızın adı esonic ama bios sağlıyıcı american megatrends. Yani şöyle açıklayayım sizin anakartınız esonic bios üzerinden isterseniz detaylı şekilde bilgi almak istiyorsanız american megatrend yazısının çıkmasını sağlayabilirsiniz ya da ben detay falan istemiyorum derseniz normal esonic yazısının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sadece yazı değişmiş oldu o kadar bios sürümünüz ilk günkü biosa dönmüştür.

Anakartınızın adı esonic ama bios sağlıyıcı american megatrends. Yani şöyle açıklayayım sizin anakartınız esonic bios üzerinden isterseniz detaylı şekilde bilgi almak istiyorsanız american megatrend yazısının çıkmasını sağlayabilirsiniz ya da ben detay falan istemiyorum derseniz normal esonic yazısının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sadece yazı değişmiş oldu o kadar bios sürümünüz ilk günkü biosa dönmüştür.
Ya benim Cmos reset yaptım bios farklı oldu rengi değişti neden böyle oldu acaba?

P5KPL SE | Anakart | ASUS Türkiye anakartım
Asus hocam.
1611471536382.png
arkadaki yazı stilleri mavi bios rengi arkası full gri.

Yeni konular

Geri
Yukarı