Coca - Cola Uydurmaları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Etrafımda cahiller görüyorum. Sürekli aynı dırdırlar aynı coca cola üzerine kurulu ki neden oldugu umrumda bile değil bir sürü uydurmaca yalanlar ve komple teorileri üretiyorlar. Gülüyorum ve cahilce atıp tutmadan bir yazı yazmak istiyorum. Araştırıp merak edecek kişiler googleden arattığında bir kaynak bulsunlar istiyorum.
Şimdi şuan yazı yazdığım tarihteki sürekli dile getirilen ilk yalana geleyim.

Coca Cola İsrail Markasıdır.

Ahahaha güldürdü doğrusu birazcık bilgin olsa bu lafı etmezsin soracaksın böylelerine kanıtla lan diye. Kanıtlayamazlar. Çünkü Coca cola halka açık bir şirkettir %100 ABD merkezlidir , israille pek alakası olmayan bir firmadır. Şuan için coca-cola company şirketinin lideri Muhtar Kent adlı ABD doğumlu bir türk iş adamıdır.
Şirketin %45 'inin türklerin elinde olduğu bilinmektedir.
Kaynak olarak gelecek olursak alın efenim ilk ağızdan lider kadrosu.
The Coca-Cola Company Leadership: The Coca-Cola Company

Coca-Cola 'yı tersten okuyunca "Mekke yok Muhammed yok" yazıyor.

İlgili görsel ise buyrun.
10354811_730966423629974_6523475575417564690_n.jpg

Çok ama çok komikler. Coca-Cola logosunun tersten yazılışı herhangi bir anlam taşımaz. Logo 1886 yılında eczacı John Pemberton'ın ortağı Frank Robinson tarafından oluşturulmuştur. Robinson'un iki "C" harfinin yan yana güzel duracağını düşünerek tasarladığı logo, günümüze kadar değişmeden korunmuştur.
Arapça mekke :مكة şeklinde yazılır.
Muhammed ise : محمد böyle yazılır.
Frank Robinson tarafından oluşturulan logoda asla böyle bir amaç yok. Görsel tamamiyle uydurmadır Coca-cola ismi nereden gelir diye sorarsanız

KOLA
10527281_239057486304427_3817370260658498353_n.jpg

KOKA

10513420_239057516304424_8158134058224868655_n.jpg

İsmi buradan gelir.

Bu yazdıklarımdan sonra şunu diyecekler olacaktır.

Fakat İsraille Arası İyi Ordusuna Para Gönderiyor

Yatırım usulü çalışan halka açık bir şirket için komik bir iddaa. Lideri türktür. İsraile ile arası 1 kere bile iyi olmamıştır. Satışı en düşük ülke israildir. Çünkü Coca-cola zamanında bazı yöneticileri ve politikası yüzünden israile ırkçı bir girişim yapmıştır. İsraile 2000'li yıllara kadar satmamıştır. En son düzeltmek amacıyla Fabrika teklifi sunmuş fakat israil hükümeti bunu reddetmiştir. Sonra yapılan müzakereler sonucunda israile girmeyi başarabilmiştir. Coca-cola nın israile girme amacı üzerinde ki ırkçı politikayı silmektir. Coca cola arap ve müslüman ülkeler tarafından çok ama çok sevilmektir. Herhangi bir anti-müslümanlık girişimi olmamıştır aksine müslümanlarla arası iyi olsun satışlarım artsın diye israille arasını hep kötü tutmuştur fakat sonunda bu saçma politikadan vazgeçmiş ve bir yararı olmadığını kendisine anlamıştır.

Eh artık saçma sapan fikirlere aldanmazsınız artık. O kadar yazdık açıkladık bunlar hep araştırma emek. Okumayı çok görmeyin.

Aynen.
Böcek konusuna girmemişsin, iyi etmişsin zaten gerek yok. Coca Cola böcekten yapılıyormuş :D
Yalnız Kola hakkındaki tek gerçek zararlı olması ve kilo aldırması.

Recep Baltaş: İşte bunlar hep yobaz uydurmaları

Haklısınız. Cocacola uydurmasını ben daha önce çok gördüm hatta matbaaya 1000 adet bröşür bastırıp dağıtmıştım. Fakat ben bile ne olacak diyerek alıyorum. Peki sizce neden ? Şuan Türkiyede yapılan türk yapımı olan yani made in turkey olan firmaların reklam yapamaması ve reklam anlayışının zayıf olması. Reklam yönünde cocacola güçlü. Biz ne yaparsak yapalım reklam yönünden zayıf bir Türkiye olduğumuz sürece bu insanlar bu tarz firmalardan alışveriş yapmaya devam edecek.

Aranızda coco-cola fabrikasına giden oldu mu nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan var mi ? :)

Bu video yardımcı olur belki
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhtar Kent 'in babası yahudilere tarafından ödül almıştır. Ödül çok farklı bir olayda koyduğu tavırdan dolayı verilmiştir. Yahudi asıllı değillerdir Türklerdir. Buda kanıtsız ortaya sırf bu babasına ödül verildiği için ortaya atılan başka uydurmadır. Ailenin bir açıklaması yoktur.

İçinde böcek yok. Seri üretim yapan bir firma var. Günde yüzbinlerce üretiliyor. Saçmalamayın.
Çevre gıda analiz labratuarı tarafından verilen temiz belgesi.
Diğer ingilizce yada türkçe farklı analiz raporlarını verebilirim sizi elinizde neler var ?
YLhrmCI.png

Yalnız genel olarak içeceklerle ilgili şöyle bir durum var, içerisinde aroma bulunan (özellikle gazlı içeceklerde) bu aromayı çözdürmek için etil alkol kullanılıyor. Eğer dikkatli okursanız "Alkölsüz içecekler tebliğine uygundur" yazısını görürsünüz, Alkölsüz içecekler tebliği ise %3'ün alıtnda ki alkola izin verir. Bir sonraki yazımdan önce şunu belirteyim ben Ülker sempatizani filan değilim, sadece dikkatimi çektiği için söylüyorum. Cola Turka, Çamlıza Gazoz, Sunny gibi ülker markalarında ise "Ürünlerimizde etil alkol kullanılmamaktadır" yazar, ben bunu Cola Turka'ya mail atarak sormuştum, cevap olarak bu aromayı alkol değil çok daha maliyetli olan su bazlı bir sıvı ile çözdüklerini söylemişlerdi.
Coca Cola hakkında belki yanlış bilinen şeyler olabilir ama bu bahsettiğim, içinde "aroma/aroması" geçen tüm içeceklerde geçerli ve bu yazıyı hemen hemen hepsinde görebilirsiniz. Alkol tüketmeyen birisi için belki %3 az gelebilir fakat İslam açısından bir damlası bile haram kılınmıştır.

Açıklaması yoksa sen nereden biliyorsun söylenenler yanlışta sadece bilinmediğinden mi yahudi olmadığından bu kadar emin olabiliyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı