Çocuğuna Pantalon Alamayan Baba İntihar Etti

Düşüncesizlik etmiş.
Bunu yapması hiç bir şeyi kolaylaştırmayacak aksine zorlaştıracak.
Keşke yapmadan önce sonuçlarını, sevenlerinin kaybını da düşünseymiş.

Allah kolaylık versin evlad yetiştirenlere.

Üzücü bir durum ailesine Allah sabırlar versin.Önce sağlık diyoruz ama bazı şeylerde parasız olmuyor işte.

Hicbir baba bu tur bir olay yuzunden cocugunu babasiz birakmaz. Adam intihara meyilliymis daha onceden bildigin. Olaylari dramatize etmekte ustumuze yok.

Hicbir baba bu tur bir olay yuzunden cocugunu babasiz birakmaz. Adam intihara meyilliymis daha onceden bildigin. Olaylari dramatize etmekte ustumuze yok.
Bende öyle düşünüyorum, dramatize etmek değilde adamın gücü bir yere kadar dayanmıştır ve bu da son nokta olmuştur, haliyle haberlerde bundan bahsedilir daha önce ne gibi kimsenin bilmediği sıkıntıları oldu bilinmiyor bunlar. Eşine aileme bile bakamıyor isem neden yaşıyorum demiş, zaten çalışamadığı ve üstüne ev kredisi ödediği için sıkıntıda olan aileyi geçindirmek zor iş. Bu dertlerini kendi içine atmıştır ve bir noktada dayanamamıştır artık, o nokta da bu nokta oluyor.

Bir evin erkeği - babası olarak, ev halkının ihtiyaçlarını karşılayamamak - evdekilere yetememek çok büyük bunalım yaratır insanda. Ne söylesek boş, insan çok üzülüyor böyle haberler duyunca.

Vicdan sahibi her insanın içi burkulur böyle haberler duyduğunda. Pantolonu olmadığı için sınıfa almayan öğretmen ise tek kelimeyle "Halden anlamayan" bir insan. En büyük vicdan azabını da onun çekmesi gerekir.

Pantolonu olmadığı için sınıfa almayan öğretmen ise tek kelimeyle "Halden anlamayan" bir insan. En büyük vicdan azabını da onun çekmesi gerekir.
Öğretmenden çok okul yönetimiyle ilgili bir durum. Okul yönetimi; formasız öğrenciyi dersine almayacaksın dedikten sonra öğretmenin yapabileceği bir şey yok.

Bal gibi de yapabileceği çok şey var. Öğretmen okula bağlı tamam çok güzel, peki okul nereye bağlı?
MEB'e bağlı. MEB "Kıyafeti olmayan öğrenciyi derse almayın" şeklinde genelge mi yayınladı?

Parasızlıktan ötürü pantolon giyemeyen öğrenciyi derste aldırtmıyorlar diye şikayet edecek gerekirse.
Öğretmenlik, bana dokunmayan yılan bin yaşasın, ay sonu maaşıma bakarım kafası ile olmuyor ne yazık ki.

Ayrıca okullardaki, okul aile birlikleri ve rehberlik servislerinin görevi nedir? Öğrencilerin sıkıntı ve sorunlarına çözüm üretmek. Bu tarz sıkıntılar yaşayan çocuklar nasıl tespit edilecek? Rehberlik servisi tek tek herkese soracak değil, öğretmenler aracı olup durumu kötü olanlardan bahsediyor, bahsetmesi gerekiyor.

Azı çoğu falan yok, öğretmen de suçlu okul da suçlu. Şimdi 40 takla atıyorlardır bu işin ucu bize dokunacak mı acaba diye.

Parasızlıktan ötürü pantolon giyemeyen öğrenciyi derste aldırtmıyorlar
Hocam yapmayın, çocuk liseye yeni geçmiş. Okulun ilk günü. İlk dersi. İlk saati. Öğretmen nereden bilsin parasızlıktan dolayı alamadığını, giyemediğini?

Bu çocuk öğretmene durumu anlatsa, öğretmen de takmasa haklısın. Ama durum öyle değil. En azından okuduğumuz kadarıyla durum bu...

Doğru söylüyorsun, öyle bir ayrıntı da varmış. Ben haberi dün gördüm, bu kadar ayrıntılı anlatmamışlardı. O halde sonuna kadar haklısın, öğretmenin de yapabileceği çok bir şey kalmıyor.

Okullar sağ olsun anlaşmalı iş yaptıkları mağazalardan - dükkanlardan alışveriş yapılmasını istediği için 1 liralık ürüne 3 lira vermek zorunda kalıyor insanlar. MEB'in bu konuya da el atması gerekiyor aslında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…