Çocuğunuz matematikten 95 alıp Türkçeden 30 alsaydı ne yapardınız?

Çocuğunuz matematikten 95 alıp Türkçeden 30 alsaydı ne yapardınız?

• Çocuğuma Türkçeden özel ders aldırırdım.

• Çocuğuma matematikten özel ders aldırırdım.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

466728

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yorumları okumadan cevap verirseniz sevirinim. Herkesin kendi düşüncesini merak ediyorum.

Ankette özel ders demiş olsam da bunu o dersin üstüne düşmek gibisinden de düşünebilirsiniz.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Özellikle sizin düşüncenizi merak ediyorum.

Ekleme: Kendi fikrimi de ekleyeyim. En sonda eklememin sebebi bir düşüncenin nasıl etkileşim alacağıydı. Ben Türkçeden ders aldırırdım/üstüne düşerdim. Fakat bunu da matematiğin önüne geçirmezdim. Yani bunu matematiği sevdiği alan olarak düşünerekten söylüyorum.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişir. Her şeyin temelini Türkçe oluşturuyor ve kendi dilini ve edebiyatını bilmeyen bir çocuk yetiştirmek istemezdim. Diğer yandan matematiğe ilgisi mi var yoksa sadece başarılı mı? Eğer ilgisi varsa üstüne gitmesini desteklerdim. Ama sırf bir dersten başarılı diye onun kariyerini o ders üzerine kurmazdım. Felsefi bir soru olduğunu biliyorum ama gerçek hayatta iş biraz farklılaşıyor. En mantıklısı önce çocukla konuyu tartışmak, sonra karar vermek.

Türkçeden ders aldırırdım. Kendi dilini konuşamayan, fikirlerini belirtemeyen, kendini ifade edemeyen bir birey en akıllısı olsa dahi, dünyayı değiştirecek fikirleri olsa dahi hiç bir anlamı olmaz.

Çocuğuma neden Türkçede eksikleri olduğunu sorardım. Benim için özel ders boş. Eğer benim çocuğumsa bizim genetiğimizde kafamıza koyduğumuz şeyi yapmadan rahat etmeme huyu var.

Türkçeden ders aldırırdım. Kendi dilini konuşamayan, fikirlerini belirtemeyen, kendini ifade edemeyen bir birey en akıllısı olsa dahi, dünyayı değiştirecek fikirleri olsa dahi hiçbir anlamı olmaz.

Türkçeden 30 almak Türkçe bilmemek, konuşmamak olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı