Çocukken yediğinizi hatırladığınız en güzel yemek nedir?

Sene 2008

Kızılay da cihan kebap diye bir kebapçı vardı arkadaşlarla yaz tatilinde abartısız her gün oraya giderdik hayatımda yediğim en iyi iskenderi orası yapıyordu 29 yaşındayım bu yaşıma kadar o kadar güzel iskender yapan yer çok az gördüm tadı halen damağımda.

Ortaokulda kantinde yediğim köfte ekmek. Ondan daha iyi bir köfte ekmek yememiştim ya da o zamanlar çok güzel geliyordu.

Bilmiyorum ki zaten hala çocuğum 😀
Galiba Bursa'da yediğim bir iskenderdi ki Bursa'yı çok bilmediğimiz için Google Haritalar'da yorumu en çok diye İskender 1867'ye gitmiştik.

Beykoz Çayırı'nın orada köfte ekmek yapan bir seyyar vardı. Her zaman köfte yemek istediğimizde ailecek giderdik. Sonra uzun bir zaman gitmedik, kendisi de vefat etmiş diye duymuştum.

Bir keresinde de annem beni okuldan getirirken durumumuz o zamanlar iyi değildi ben de bunun farkında olan bir çocuk olarak annemden sosisli istemistim o da dışarıda yedirdiydi çok güzeldi sosisli patatesli ekmek ve soda.

yaaaa

Son düzenleme:
Bir tane cips vardı, 25 kuruştu. Çok hafifti ama tadı mükemmeldi, c harfi şekliydi ama çıkıntısı da vardı adını unuttum. Ondan 2 TL'ye 8 tane alıp tabağa döker yerdim. Şimdi 5 TL olmuş o_O.

Yeni konular

Geri
Yukarı