Çocukların anime izlemesi yanlış bir şey midir?

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Animelerin çocuklar için iyi bir şey olmadığını söyleyenlerin olduğunu gördüğüm için böyle bir konu açma ihtiyacı duydum. Bu konu altında lütfen kavga olmadan seviyeli bir şekilde tartışmanızı umuyorum.

Öncelikle her şeyde olduğu gibi animelerin de fazlası zarardır. Yani kontrolsüzce televizyon başında saatlerce (aynı şekilde telefon, tablet, bilgisayar) ekrana boş bir şekilde bakıp içerik tüketen çocukların nasıl iyi bir şey yapmadıklarını düşünüyorsak animeler için de aynı şeyi söylemek mümkün. Her çocuğun ebeveynleri tarafından mahremiyetine saygılı olacak şekilde çocuklarına yol göstermesi ve onların iyiliğini düşünmesi gereklidir.

Filmlerden öğrenilecek birçok şey olduğu gibi animelerden de faydalı şeyler öğrenilebilir. Asla pes etmemek, kötü yollara düşmemek, onurlu, gururlu ve iyi bir insan olmayı aşılayan animeler vardır. Bu yüzden çocukların anime izlemesinin kötü bir şey olmadığını düşünüyorum. Anime kültürü her yaşa hitap ettiğinden çocukların izleyebileceği türden animelerin çocuklar için kötü bir sonucu olmayacağını düşünüyorum. Her animenin hitap ettiği kesim başkadır. Nasıl sigara, alkol, cinsellik gibi konular üstünde durulan filmler diziler sadece belirli bir yaş üstüne gösteriliyorsa animelerde de durum böyledir. Sonuçta anime, japon çizgi film sanatına verilen addır. Eğer çocuklar gelişimlerinin en önemli dönemlerinde eğlenerek öğrenme kavramını tadamayacaklarsa bu çocuklar günlerini nasıl geçirecekler?

Son düzenleme:
Yaş düzeyine uygun anime tabii ki izleyebilir. Çizgi film dediğimiz ürünlerin bile 18 yaşından büyük kişilere hitap edebilecek yapımları varken her animenin çocuklara uygun olabileceğini düşünmek saçmalık olur.

@ZCPS21

Şu konuda birden fazla kişinin böyle düşünmesi çok garibime gitti. "anime izlemesinler" gibi başka diyenler çıkacak mı merak ettiğimden açtım böyle bir konuyu.

Geri
Yukarı