COD : AW her mouse hareketinde takılmalar, laglar

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
İyi günler herkese. Aslında Modern Warfare 3'den beri yaşadığım bir sorun. Bir şekilde geçiştirmiştim, ancak Advanced Warfare ile beraber gerçekten gitmesini istiyorum. Olay şu ki, grafik ayarlarını ne kadar düşürürsem düşüreyim, oyun içinde mouse'u hareket ettirdiğimde, oyun takılıyor. Yani 1-2 saniyelik takılmalar oluyor. Ama aynı yerde 5-6 defa aynı hareketi yaparsam düzeliyor. Farklı bir mekana geçerken de yine aynısı oluyor. Yapmaya çalıştığım çözümleri yazayım.

Ekran kartını güncellemeye çalıştım. (Kaldı ki yine bir sorun var, 14.9'a geçiş yapamıyordum. Sürekli 14.7 RC sürümde kalıyordu. CCC'ı yükleyemeden sadece sürücüyü kurdum. Sanırım bu kez geçiş yaptı.)
Oyun ayarlarını önerilen ayarlara ve hatta daha düşük olan ayarlara getirdim.

Sistem özelliklerim : Intel I3-2100 3.10 GHz, 6 GB RAM, Sapphire HD 7770 1 GB ekran kartı.

Windows 8.1 tabi ki. Tüm güncelleştirmeler yüklü. Action! kullanıyorum. Ancak kayıt yapmayacağım zamanlarda hiç açmam bile. Kaldı ki kayıt yapıyorum uzun zamandır. Anakart : Asus P8H61. BIOS güncellemesini deniyorum. BIOS'a giriyorum. Güncelleştirmeyi deniyorum. 1 saniyede güncelleme tamamlandı yazısı geliyor. Sistemi yeniden başlatıyor. BIOS'a girip kontrol ediyorum, ama hala eski sürümde kalıyor.

AMD zede. :D
Ben de RC sürürümündeyim şuan. O sorun bende de oluyor ilk oyuna girdiğimde ama düzeliyor kısa süre içinde, sende hala devam ediyor mu peki?

AMD zede. :D
Ben de RC sürürümündeyim şuan. O sorun bende de oluyor ilk oyuna girdiğimde ama düzeliyor kısa süre içinde, sende hala devam ediyor mu peki?

Devam etmez olur mu hiç. Call of Duty'i cidden seven biri olmasam, çoktan bıkmıştım oyundan. Özellikle Multiplayer da çok can sıkıyor bu durum.

Yapma ya hacı kötü olmuş.

AMD sürücü yükseltirken aklında olsun, ben öyle yapıyorum.
Sürücüyü kaldırdın.
Bilgisayar yeniden başladı, hemen yeni sürücüyü kurma.
Program ekle kaldıra gir tekrar CCC'ı kaldırdıktan sonra kur yeni sürücüyü.

Yapma ya hacı kötü olmuş.

AMD sürücü yükseltirken aklında olsun, ben öyle yapıyorum.
Sürücüyü kaldırdın.
Bilgisayar yeniden başladı, hemen yeni sürücüyü kurma.
Program ekle kaldıra gir tekrar CCC'ı kaldırdıktan sonra kur yeni sürücüyü.

Genelde öyle yapıyorum zaten. Ama bakalım artık neler olacak. Doğru dürüst bir çözümde yok gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı