Sürprizbozan CoD Black Ops Cold War hikayesi nedir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muho1996

Picopat
Daha fazla  
CoD Black Ops Cold War hikayesi nedir? İnternette anlatan güzel bir link bulamadım. Oyunu İngilizce bitirdim. Çok anlamadım. Spoiler de olsa kısaca anlatır mısınız link yoksa.

Trabzon havaalanında suikaste uğrattığımız adamın arabadan inerken vurduğu iki kişi vardı. Oynadığımız karakter yani "bell" o arabadaki adamlardan biriydi. Adler ise Bell'in canlı olduğunu gördükten sonra onu kendilerine koz halinde kullanmak için alıyorlar. Bell'in sürekli anılarını hatırlaması veya Adler'ın onu yönlendirmesinin sebebi ise beynini yıkamaları. Eski dönemlerde de kullanılan gerçek bir teknik bu adını tam hatırlamıyorum. Bell aslında bir Sovyet askeri ve beyni yıkanıldığı için o anları yaşamış gibi zannediyor ve ABD'nin gizli örgütüne yardım etmiş oluyor farkında olmadan. Oyunun sonunda ise iki seçenek var Perseus'un patlayıcılarının yerini söylersen hepsini imha ediyorsun ve sonda adler senle beraber konuşurken "bu asla kişisel değildi" diyerek sana silah çekiyor sende ona çekiyorsun ve kimin kimi vurduğu belli olmuyor. Diğer seçenek ise Adler'ın talimatlarına uymayıp beyninin yıkandığını öğrenince yalan söyleyip onları sovyetlere yem ediyorsun ve hepsini öldürüyorsun. Ayrıca talimatlara uy ister uyma yine de doğru veya yalan söyleyebiliyorsun. Son olarak Adler'a doğruyu söylemene rağmen silah çekmesinin sebebi de Sovyet askeri olman yani seni sadece bir araç olarak kullanmaları.

Evet Call of Duty Modern Warfare 3 de oynamadım ama bildiğim kadarıyla kldiger oyunlara oranla kısa da hikayesi var. Sadece serinin ilk oyunlarında gözle görülebilir hikaye yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı