CoD Ghost VS BF4

Ziya Erkara

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Bucak | Burdur | Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ghost ile iyi dalga geçmişler. Ve bence hak ediyor da bunları.

Round 1

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Round 2

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir BF hayranıyım çünkü grafik benim için önemli. Ancak hangisinin iyi olduğuna 1 kişi karar veremez, kitleye bakacaksın. COD BF'den daha çok kitleye sahip, eğer BF daha iyi olsa daha çok kitleye sahip olurdu demek ki herkes için en önemli şey grafik değil.

COD BF'den daha iyi oynanış olarak, mesela BF3'ün Gameplay modundan zevk alan var mı? Valla Gameplay modunu sadece grafik için oynadım diyebilirim, inşallah BF4'de de aynı şey olmaz.

Oynanış olarak COD, ama Multiplayer olarak kesinlikle BF bunu hepimiz kabullenelim. :)

Evet. Grafikle birlikte oynanış modları eklenince BF multiplayer olarak iyi. Dün sabaha kadar BF multi oynadım baya zevkliydi. Ama COD dan da multiplayer olarak baya zevk aldığımı söyleyebilirim. BF nin tek sıkıntısı kendilerini biraz geç geliştirmek olduğunu düşünüyorum ama o aşamayı da geçtiler. :)

Özellikle köklü bir gamer olan kişilerin COD demesinde ki neden aslında işin gerçekten tamamen grafikte yatmadığıdır. Tamam grafik önemlidir. Ancak en önemli etken değildir. Hikayedir bir oyunu yükselten, oynanışıdır. Kullanıcıya verdiği zevktir. Doom 3 mesela. Hala oynayan vardır onu eski hali ile. HD olarak çıktı bir daha ama ondan öncede oynayan vardı. Neden oynuyorlardı? Hikayesi ve oyunun kendisi gerçekten korkutucuydu! İşte bir oyuncu bir oyunda bunu arar. Ancak ne zaman biri COD'u bir konuda övse ''fanboy'' olarak nitelendirilmekte. Kendileri sanki BF'nin fanları değilmiş gibisine. Kendim bu açıdan bakarak şunu söylüyorum, COD Ghosts ile çok iyi bir giriş yapıyor bence. Hikayesi de gayet güzel olacağa benziyor. Multiplayer modunu da hiç beklemediğim kadar iyi buldum. Battlefield 4'e gelince de görsel şölen yaşatacağı kesin. Bu sene COD'u tahtından eder mi bilemem, ancak hikayesi ile sağlam gelirse neden olmasın? Battlefield 3 gibi hikayesi olmasın yeter.

Dediğine aynen katılıyorum Raşit. Oyunlarda en büyük öncelik oyundan aldığın zevktir. Mesela şöyle bir örnek vereyim. Şuan da en çok online oynadığım oyun Half Life.
Oyuna bakarsak grafik şu an ki grafiklerle karşılaştırılamaz bile. Ama yıllardır online olarak en çok oynadığım oyun ve halen oynamaktayım. FPS de halada Half Life üstüne tanımam benim açımdan.

Cod'da arabanın üstüne direk yıkılıyor Bf'de şehrin üzerine gökdelen yıkılıyor hangisinde daha aksiyon var?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı