CoD Modern Warfare Dev Error 6065 Hatası

AlgoritMa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Öncelikle merhabalar. Dün oyunu satın aldım, indirdim. Oyuna giriyorum multiplayer'a ve singleplayer'a bastığımda bir anda DirectX dev error 6065 diye bir hata alıyorum ve oyundan atıyor. Ekran kartında 19.10.2 ve 19.9.2 driverlarını denedim olmadı. Windows 10 64 Bit tüm güncellemeler yapılı. Redditte konuyla ilgili hatayı alan yüzlerce kişi gördüm ben de size danışayım dedim. Tükiye'deki forumlarda bu hatayla ilgili bir bilgiye rastlamadım. @Recep Baltaş

Sistemim:
ASUS B350M-A anakart BIOS sürümü güncel (5220)
XPG gammix D10 3000MHz 2x4GB RAM
MSI Gaming X RX 570 4 GB ekran kartı
Ryzen 2400G CPU
500W 80+ PSU
Oyunu oynamayı başardım. 1080p çözünürlükte tüm grafik ayarlarını low ve disable yaptım. Şuanda dalgalı şekilde 50-80 fps alıyorum. İlerde iyi bir optimizasyon güncellemesiyle normale döner. Şimdilik biraz böyle idare ediyorum. Ama low grafiklerde bile oyun çok sarıyor.😁
Eğer benle aynı hatayı alan arkadaşlar varsa deneyebilirler.

Son düzenleme:
Driverlerde sorun var heralde. Betasında o kartla ultrada 60+FPS alıyordu insanlar. Oyun çıktıktan sonra düşmesi biraz mantıksız geldi, grafik ayarlarından olduğunu zannetmiyorum. Yakında düzeltirler yeni driver ile.

ben oyunu 388tlye almıştım. Kardeşim vpn ile rusya üzerinden 188tlye aldı. Oyunu blizzard'a iade etmek için ticket açtım. Daha sonra ben de rusya üzerinden alacağım. Ayrıca evet beta sürecinde insanlar bu kadar sıkıntı çekmemiş umarım biran önce düzeltirler.

Graphics kısmında kısabildiğim ne varsa kıstım lowa aldım. Evet bu hatayı alan binlerce insan var.

Dipçe: Dün geceki ayarlarımı değiştirmediğim halde sabah kalktığımda yine aynı problemle karşılaştım.😭

ayarları lowa çektim birde oyunun shadering diye bi bölümü var onuda resetledim optimize gibi birşey oyuna girdim 2 saat üzeri multi oynadım bi hata vs yaşamadım bire lowda grafikler çok iyi geldi bana battlefield dan daha iyi lan :D
ben oyunu 388tlye almıştım. Kardeşim vpn ile rusya üzerinden 188tlye aldı. Oyunu blizzard'a iade etmek için ticket açtım. Daha sonra ben de rusya üzerinden alacağım. Ayrıca evet beta sürecinde insanlar bu kadar sıkıntı çekmemiş umarım biran önce düzeltirler.

400 tl hiç bi oyuna verilmez bence alcaktım benim gibi rusyadan 180 tl ye :D çok da basit cidden

Güncelleme: Hatayla ilgili Activison açıklama yapmış hatanın farkındalarmış, grafik ayarlarını düşürmek çözüm olabilirmiş. Açıklama şu şekilde:

PC Specific:
  • Dev Error 6065: We’re currently working on a fix for this and appreciate your patience. Lowering your graphics settings can help in the meantime.
  • Dev Error 6165: Players encountering this issue should try a ‘Scan and Repair’ through the Battle.net application. If this isn’t successful, a full reinstall might fix the issue.
  • Unable to access graphics options: We're actively working on a fix for this, but removing the player folder in Documents -> Call of Duty: Modern Warfare might help resolve until a fix is deployed. If this doesn't work for you, please let us know.
  • RTX not working: To be able to enable RTX, you'll need to have an RTX compatible card and Win10 1809 and above. Please make sure you update Windows and your video card drivers.

Kaynak

Güncelleme: Hatayla ilgili Activison açıklama yapmış hatanın farkındalarmış, grafik ayarlarını düşürmek çözüm olabilirmiş. Açıklama şu şekilde:

PC Specific:
  • Dev Error 6065: We’re currently working on a fix for this and appreciate your patience. Lowering your graphics settings can help in the meantime.
  • Dev Error 6165: Players encountering this issue should try a ‘Scan and Repair’ through the Battle.net application. If this isn’t successful, a full reinstall might fix the issue.
  • Unable to access graphics options: We're actively working on a fix for this, but removing the player folder in Documents -> Call of Duty: Modern Warfare might help resolve until a fix is deployed. If this doesn't work for you, please let us know.
  • RTX not working: To be able to enable RTX, you'll need to have an RTX compatible card and Win10 1809 and above. Please make sure you update Windows and your video card drivers.

Kaynak
:D :D :D BEN ACTİVİSİONDAN DAHA ÖNCE ANLADIM OLAYI SORUNU HİÇ BİR ÖNERİ VS ALMADAN AYARLARI LOWA ÇEKTİM PROBLEM KALMADI TWİTERDAN BU OYUNUN GELİŞTİRİCİSİ GÖZLÜKLÜ Bİ KADIN VAR ONADA MESAJ ATTIM KESİN OKUMUŞTUR CİDDİYİM :D

PC Specific:

Kaynak
teşekkür ettim sanada hiç beklemiyodum bu forumdan ilgili arkadaşların olması duygulandırdın beni 😭

Öncelikle merhabalar. Dün oyunu satın aldım, indirdim. Oyuna giriyorum multiplayer'a ve singleplayer'a bastığımda bir anda DirectX dev error 6065 diye bir hata alıyorum ve oyundan atıyor. Ekran kartında 19.10.2 ve 19.9.2 driverlarını denedim olmadı. Windows 10 64 Bit tüm güncellemeler yapılı. Reddit'te konuyla ilgili hatayı alan yüzlerce kişi gördüm ben de size danışayım dedim. Tükiye'deki forumlarda bu hatayla ilgili bir bilgiye rastlamadım. @Recep Baltaş

Sistemim:
ASUS B350M-A anakart BIOS sürümü güncel (5220)
XPG Gammix D10 3000MHz 2x4GB RAM.
MSI Gaming X RX 570 4 GB ekran kartı.
Ryzen 2400G CPU.
500W 80+ PSU.
Oyunu oynamayı başardım. 1080P çözünürlükte tüm grafik ayarlarını Low ve disable yaptım. Şu anda dalgalı şekilde 50-80 FPS alıyorum. İleride iyi bir optimizasyon güncellemesiyle normale döner. Şimdilik biraz böyle idare ediyorum. Ama Low grafiklerde bile oyun çok sarıyor.😁
Eğer benimle aynı hatayı alan arkadaşlar varsa deneyebilirler.

Merhaba aynı hatayı alıyorum oyunda ana ekrandan atıyor ayarları nasıl yaptınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı