Çözüldü CoD: MW Remastered RAM kullanımı artıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreYildiz

Hectopat
Kek günü
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyununu düşük-orta-yüksek ayarlardan herhangi birinde oynarken 9-10 dakika sonra Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz CL16 olan RAM'in kullanımı %80'lere çıkıyor ve INNO3D GTX 1650 Super OC X2 Twin olan ekran kartı da %100 kullanıma ve yaklaşık 70-75° sıcaklığa erişiyor (oyunda hiçbir şekilde kasma-drop vs. yok zaten 10 dakika kadar açık kalınca ekran gidiyor bembeyaz falan oluyor sanki kart yanmış gibi). Ekran kartının ve RAM'in bu oyun için böyle yüksek değerlere çıkması sizce normal mi? Ekran kartı ısındığı için mi yoksa RAM %80'lere dayandığı için mi gidiyor bir türlü anlam veremedim umarım herhangi bir parçada sorun yoktur... Oyun D:\ dizinine kurulu (Seagate 500 GB 7200 RPM HDD) 300 GB boş alan var. Normalde oyuna girip değerlerin görüntüsünü falan atacaktım ama girmeye korkuyorum. Oyunun sistem gereksinimlerini ve kendi sistemimin tüm özelliklerini aşağı bıraktım şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

• Minimum
Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.80 GHz
6 GB RAM
NVIDIA GeForce GTS 450-1GB / ATI Radeon HD 7850- 1GB
55 GB boş HDD alanı

Maksimum
Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz
8 GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2 GB
55 GB boş HDD alanı

ANAKART: BIOSTAR B450MH 3200MHz OC DDR4 AM4 mATX
CPU: AMD Ryzen 3 3100 AM4 3.6GHz
RAM: Crucial Ballistix 3200MHz 8 GB CL16 Red
SSD: Patriot Burst 240GB 2.5" SATA 3.0
HDD: Seagate 500 GB 7200 RPM
EKRAN KARTI: INNO3D GTX 1650 Super OC X2 Twin 4 GB 128Bit
PSU: Zalman ZM600-TXII 600W 80+ Bronze

Çözüm
Hayır hocam hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Kapanması bana anormal geldi o yüzden konu açma gereği duydum.
Up.....
__
Aynı sorunu Battlefield 1 oynarken de verdi..... Ne yapacağımı bilmiyorum hiç.
.

Arkadaşlar sorunu çözdüm moderatör arkadaşlar çözüldü olarak değiştirebilir veya kilitleyebilir. Düşündüğüm gibi sorun monitörle alakalıymış monitör ile RAM ne alaka diyecek olursanız anlatıyorum:

Kullandığım monitör biraz eski LCD, markası Aidata ama modelini bilmiyorum aklıma hiç bakmak gelmedi valla ne yalan söyleyeyim. Yıllar önce bir internet kafeden 80 TL'ye almıştım beni iki-üç ay idare etsin diye ama 5 yıldır kullanıyorum bayağı dayanıklı çıktı hiç sorun çıkarmamıştı bugüne kadar. Konumuza gelelim, ekran kartım GTX 1650s olduğu için HDMI, DP ve sanırım bir de DVID girişleri var, haliyle monitör de eski olduğu için sadece VGA'yı destekliyor bu yüzden HDMI to VGA dönüştürücüsü kullanıyordum demek ki bu oyunu açınca ekran kartına binen yük bu kablo üzerinden monitöre artık tam olarak gitmiyor muydu, yoksa başka bir sebep mi bilmiyorum. Monitör 2 haftadır bozuk (ilk açılışta ekran kartı bilgileri geliyor, o kısımdan sonra görüntü gidiyor bir daha gelmiyor monitörün arkasındaki VGA kablosunu çıkar tak yapınca yine geliyor ama 5 saniye sonra tekrar gidiyor.) ve ben bilgisayarı LG marka dev ekran televizyonuma bağladım mecburen.. Öylesine şu oyunu bi açayım dedim bakalım oynanıyor mu, 1 saattir oynuyorum hiçbir sıkıntı olmadı hatta ayarları en yükseğe çektim Supersampling ayarı dışında. Yani şu an aşırı mutluyum bir an ekran kartı - güç kaynağı arasında bir alış-veriş sıkıntısı var sandım az daha servise gönderecektim yani. :) Kafayı yedim son 2 aydır şu ekran gitme sorununu çözmek için yapmadığım işlem kalmadı belki sorun kablodadır diye hem ara kablo şu üç dişli olan, hem VGA kablosu aldım hatta ama nihayet sorunu buldum. Bugüne kadar yardım eden bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Merak edenler için aşağı değerleri bırakıyorum.

89rsy9a

Ekran kartının %100 kullanılması olması gereken bir şey zaten. Modern Warfare 2 fazla bellek tüketen bir oyun, bu yüzden bellek kullanımının yüksek olması da normal, 8GB belleğin var sonuçta.

Ekran kartının %100 kullanılması olması gereken bir şey zaten. Modern Warfare 2 fazla bellek tüketen bir oyun, bu yüzden bellek kullanımının yüksek olması da normal, 8GB belleğin var sonuçta.
O yüzden mi ekran gidiyor yani hocam? İnşallah öyledir...
Bu arada Modern Warfare 2 değil, Modern Warfare Remastered yanlışlık olmasın.

Hayır hocam hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Kapanması bana anormal geldi o yüzden konu açma gereği duydum.
Up.....
__
Aynı sorunu Battlefield 1 oynarken de verdi..... Ne yapacağımı bilmiyorum hiç.
.

Arkadaşlar sorunu çözdüm moderatör arkadaşlar çözüldü olarak değiştirebilir veya kilitleyebilir. Düşündüğüm gibi sorun monitörle alakalıymış monitör ile RAM ne alaka diyecek olursanız anlatıyorum:

Kullandığım monitör biraz eski LCD, markası Aidata ama modelini bilmiyorum aklıma hiç bakmak gelmedi valla ne yalan söyleyeyim. Yıllar önce bir internet kafeden 80 TL'ye almıştım beni iki-üç ay idare etsin diye ama 5 yıldır kullanıyorum bayağı dayanıklı çıktı hiç sorun çıkarmamıştı bugüne kadar. Konumuza gelelim, ekran kartım GTX 1650s olduğu için HDMI, DP ve sanırım bir de DVID girişleri var, haliyle monitör de eski olduğu için sadece VGA'yı destekliyor bu yüzden HDMI to VGA dönüştürücüsü kullanıyordum demek ki bu oyunu açınca ekran kartına binen yük bu kablo üzerinden monitöre artık tam olarak gitmiyor muydu, yoksa başka bir sebep mi bilmiyorum. Monitör 2 haftadır bozuk (ilk açılışta ekran kartı bilgileri geliyor, o kısımdan sonra görüntü gidiyor bir daha gelmiyor monitörün arkasındaki VGA kablosunu çıkar tak yapınca yine geliyor ama 5 saniye sonra tekrar gidiyor.) ve ben bilgisayarı LG marka dev ekran televizyonuma bağladım mecburen.. Öylesine şu oyunu bi açayım dedim bakalım oynanıyor mu, 1 saattir oynuyorum hiçbir sıkıntı olmadı hatta ayarları en yükseğe çektim Supersampling ayarı dışında. Yani şu an aşırı mutluyum bir an ekran kartı - güç kaynağı arasında bir alış-veriş sıkıntısı var sandım az daha servise gönderecektim yani. :) Kafayı yedim son 2 aydır şu ekran gitme sorununu çözmek için yapmadığım işlem kalmadı belki sorun kablodadır diye hem ara kablo şu üç dişli olan, hem VGA kablosu aldım hatta ama nihayet sorunu buldum. Bugüne kadar yardım eden bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Merak edenler için aşağı değerleri bırakıyorum.

89rsy9a

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı