CoD: MW2 2022'de silahların üstündeki gölgeler bozuk görünüyor

ozanfethiye

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar dün CoD: MW2 oyununu satın aldım, oyunda bazı yerlerde veya silah üstünde gölge efektleri siyah noktalar halinde görünüyor. Grafik ayarlarından Shadow bölümündeki ayarların hepsini kapatırsam sorun düzeliyor, bu sorun nedendir? CoD MW 2019 veya Cold War'da böyle bir sorunla karşılaşmadım, özellikle 2. bölümde gece görüşle ilerlerken silahın bir kısmı nokta nokta kararıyor gece görüş kapatırsam düzeliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu oyunda da önbelleklendirme render varsa, cache yüklemesini baştan yaptırın. İşe yaramaz ise graphic driverı tekrar kurun. 2019 MW de benzer bir durumla karşılaşmıştım, bu şekilde çözmüştüm.

Sıkıntı böyle hocam gece görüşü kapatırsam düzeliyor ışıklı bir yere gelince tekrar yapıyor amsterdam bölümündeki köprüden suya bakınca nokta nokta gemiler falan dersen hep aynı sorun Shadow ayarından hepsini kapatırsam düzeliyor

Dosya Ekleri

• Call of Duty  Modern Warfare 2 (2022) Screenshot 2023.01.11 - 19.33.49.76.png
    Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Screenshot 2023.01.11 - 19.33.49.76.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 56
Sıkıntı böyle hocam gece görüşü kapatırsam düzeliyor ışıklı bir yere gelince tekrar yapıyor amsterdam bölümündeki köprüden suya bakınca nokta nokta gemiler falan dersen hep aynı sorun Shadow ayarından hepsini kapatırsam düzeliyor
Hocam dediklerimi bir deneyin ek olarak ayarlarda shadow cache önbelleklendirme varsa kapatın bir de.

Farklı driver denediniz mi? Oyunun grafiklerini sıfırlayın. NVIDIA denetimde 3D uygulama karar versin seçili değil mi?

Hocam oyunun grafiklerini sıfırlamaktan başım döndü resmen navidia Denetim Masası'na girdiğimde 3D uygulama karar versin seçili

Hocam dediklerimi bir deneyin ek olarak ayarlarda Shadow cache önbelleklendirme varsa kapatın bir de.

Tamam hocam birazdan bakacağım ama CoD 2019 ve cold varda neden yapmıyor bu sorunları halen anlamış değilim

Olay çözünürlükte

Hocam 1920x1080 ne ayarlı monitorle aynı ayarda ama

Ekran kartı olamaz o zaman bunun tek sebebi oyun dosyasındaki nightvision.dat sorunlu veya hatalı yapılmış oyun dosyalarını doğrula dostum

Depth of field ayarını kapar mısınız oyun içinden?

Onu kapattım zaten hocam açarsam baktığım yeri odaklıyor

Ekran kartı olamaz o zaman bunun tek sebebi oyun dosyasındaki nightvision.dat sorunlu veya hatalı yapılmış oyun dosyalarını doğrula dostum

Hocam inanır mısın oyunu tekrar silip tekrar yükledim gene aynı sorun

Arkadaşlar da upscale ve DoF ayarlarından bahsetmiş ama bunlar da işe yaramamış sanırım. Greany Shadows diye YouTube'da videolara bakın derim, mobilde olduğum için bakamıyorum.

Tamamdır hocam hemen bakıyorum

Anti-Aliasing ve Depth of Field ayarlarından kaynaklı grenli bir gölgeleme mantığı var oyunun. Artı DLSS gibi upscaling ayarları kullanılınca da aynısını yapıyor.

Önce açıksa Upscaling i kapatmayı deneyin. Render çözünürlüğü ile ekran çözünürlüğünü aynı yapın. Olmaz ise Filmic SMAA yerine diğer kenar düzeltme ayarlarına bakın. Depth of Field ı da kapatırsanız o etki azalıyor.

Evet hocam denedim etki azalıyor ama bu kadar pahalı bir oyunun görüntüsü resmen çöp

Son düzenleme:

Geri
Yukarı