CoD: Warzone %100 işlemci hatası

Fractalboy

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım da 1660 Ti ekran kartı, i5 9400F işlemci 8 GB'da RAM bulunmaktadır. Oyuna girdiğim andan itibaren aşırı derede kasma ve donma oluyor YouTube'da binbir türlü FPS Boost fix %100 CPU use şeklindeki videoları izleyip tek tek denememe rağmen bir türlü çözüm bulamadım. Bana yardımcı olabilecek çözümü bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun artık aşırı sinirim bozulmaya başladı . Bu oyunun işlemciyi bu kadar dar boğaz etme şansı yok böyle bir donma kasma yok arkadaşım ayarları düşürmekle çözülebilecek bir şey de değil lütfen yardım.

1660ti varken 8 gb küfür gibi duruyor yanında. R5 1600 - Rx 570 4gb kullanıyorum oyunlarda 13 gb kadar gittiği oluyor.

Muhtemelen ram kaynaklı sorununuz, 12 GB civarı ram kullanıyor oyun.
8 GB RAM yetersiz geliyordur muhtemelen.

Bende de RAM'i 16'dan 8'e düşürdüğümde BF5 oynanmayacak kadar, her saniye takılmaya, donmaya başlıyor.
1660ti varken 8 gb küfür gibi duruyor yanında. R5 1600 - Rx 570 4gb kullanıyorum oyunlarda 13 gb kadar gittiği oluyor.

Beyler arkadaşımda 1660 ekran kartı R5 2600 işlemci 8 GB RAM var gayet akıcı hiç kasma donmadan oynuyor oyunu RAM düşük biliyorum ama oyun içerisinde %100 işlemci kullanımına çıkıyor sorun bu diye düşünüyorum.

O zaman arka planda işlemci sömüren program var mı diye bak. Virüs taraması yap.

En son çare de işlemciyi yenilemek. 6 thread yetersiz geliyor demek her halde.

Bir arkadaş başka konuda grafikleri kıstığınız için muhtemelen işlemciyi kullanıyodur demişti doğru mudur bilemem senin ayarlarda hep düşükte mi? Bende oyunu 8 ramle oynarken sürekli drop yiyodum ancak dün 16 ya yükselttim ve rahat rahat oynuyorum. Ram yükseltme imkanın varsa yükselt derim bir şey kaybetmezsin.
Edit:Benim sistemim R5 1500X 4GB RX570 beraber denediğim arkadaşımın ise işlemcisi 2600 dü oda oynayamadı.

Grafikleri fullesem de düşürsem de bir şey fark etmiyor yine o donmalar kasmalar devam ediyor çünkü ekran kartı ya da RAM kaynaklı değil işlemci kaynaklı arkada da hiçbir program çalışmıyor virüs programı da kullanmıyorum garip ya.

6 çekirdek o oyuna yetersiz kalıyor. Ben de 8600K var aynı durumu yaşıyorum işlemci hep yüzde 90-100 arasında dolaşmakta menu hep kasıyor. 2600 kasmamasındaki sebebin 6 çekirdek fakat 12 thread olduğunu düşünüyorum bu yüzden işlemci kullanımı düşük.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…