CoD: Warzone %100 işlemci hatası

Fractalboy

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım da 1660 Ti ekran kartı, i5 9400F işlemci 8 GB'da RAM bulunmaktadır. Oyuna girdiğim andan itibaren aşırı derede kasma ve donma oluyor YouTube'da binbir türlü FPS Boost fix %100 CPU use şeklindeki videoları izleyip tek tek denememe rağmen bir türlü çözüm bulamadım. Bana yardımcı olabilecek çözümü bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun artık aşırı sinirim bozulmaya başladı :D. Bu oyunun işlemciyi bu kadar dar boğaz etme şansı yok böyle bir donma kasma yok arkadaşım ayarları düşürmekle çözülebilecek bir şey de değil lütfen yardım.

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım da 1660 Ti ekran kartı, i5 9400F işlemci 8 GB'da RAM bulunmaktadır. Oyuna girdiğim andan itibaren aşırı derede kasma ve donma oluyor YouTube'da binbir türlü FPS Boost fix %100 CPU use şeklindeki videoları izleyip tek tek denememe rağmen bir türlü çözüm bulamadım. Bana yardımcı olabilecek çözümü bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun artık aşırı sinirim bozulmaya başladı :D. Bu oyunun işlemciyi bu kadar dar boğaz etme şansı yok böyle bir donma kasma yok arkadaşım ayarları düşürmekle çözülebilecek bir şey de değil lütfen yardım.
1660ti varken 8 gb küfür gibi duruyor yanında. R5 1600 - Rx 570 4gb kullanıyorum oyunlarda 13 gb kadar gittiği oluyor.

Muhtemelen ram kaynaklı sorununuz, 12 GB civarı ram kullanıyor oyun.
8 GB RAM yetersiz geliyordur muhtemelen.

Bende de RAM'i 16'dan 8'e düşürdüğümde BF5 oynanmayacak kadar, her saniye takılmaya, donmaya başlıyor.
1660ti varken 8 gb küfür gibi duruyor yanında. R5 1600 - Rx 570 4gb kullanıyorum oyunlarda 13 gb kadar gittiği oluyor.

Beyler arkadaşımda 1660 ekran kartı R5 2600 işlemci 8 GB RAM var gayet akıcı hiç kasma donmadan oynuyor oyunu RAM düşük biliyorum ama oyun içerisinde %100 işlemci kullanımına çıkıyor sorun bu diye düşünüyorum.

Bir arkadaş başka konuda grafikleri kıstığınız için muhtemelen işlemciyi kullanıyodur demişti doğru mudur bilemem senin ayarlarda hep düşükte mi? Bende oyunu 8 ramle oynarken sürekli drop yiyodum ancak dün 16 ya yükselttim ve rahat rahat oynuyorum. Ram yükseltme imkanın varsa yükselt derim bir şey kaybetmezsin.
Edit:Benim sistemim R5 1500X 4GB RX570 beraber denediğim arkadaşımın ise işlemcisi 2600 dü oda oynayamadı.

Grafikleri fullesem de düşürsem de bir şey fark etmiyor yine o donmalar kasmalar devam ediyor çünkü ekran kartı ya da RAM kaynaklı değil işlemci kaynaklı arkada da hiçbir program çalışmıyor virüs programı da kullanmıyorum garip ya.

6 çekirdek o oyuna yetersiz kalıyor. Ben de 8600K var aynı durumu yaşıyorum işlemci hep yüzde 90-100 arasında dolaşmakta menu hep kasıyor. 2600 kasmamasındaki sebebin 6 çekirdek fakat 12 thread olduğunu düşünüyorum bu yüzden işlemci kullanımı düşük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı