CoD Warzone "Error Driver" ve "Error 6" hataları

İşletim sistemi
Windows 10

not_2bad4me

Femtopat
Daha fazla  
Oyunu indirdim açmaya çalışıyorum, 1 kere bile açılmadı. İlk "error driver" diyor sonra "error 6" diyor internetten bakayım dedim hiçbiri işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor paylaşabilir misiniz?

hata 1.png

hata 2.png

İlk açtığımda driver çıkıyor retry dediğimde 6 çıkıyor.

Rapor paylaşabilir misiniz?

• Play butonunun yanındaki çarka tıklayıp. Oyun ayarlarına giriş yapın. Ardından "Additional command line arguments" kısmındaki tiki aktifleştirin. Karşınıza gelen kutucuğa D3D11 yazın. Ardından ayarları kaydedip çıkın. Tekrardan play butonunun yanındaki çarka tıklayıp bu sefer "Scan and Repair" kutucuğuna tıklayın. Bu, eksik oyun dosyalarını kontrol edip yükleyecektir.
  • Eğer işe yaramadıysa Ekran kartı ve Windowsunuzu güncelleyin.
  • Hala hatayı alıyorsanız Windows Firewall uygulamayı engelliyor olabilir. Bunun için Windows + R ile çalıştırı açın. Önünüze gelen kutucuğa control firewall.cpl yazıp entera basın. Karşınıza gelen ekranda sol üstten "Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver" butonuna tıklayın. Ayarlara erişim sağlamak için "Ayarları değiştir" kısmına tıklayın. Ardından "Başka bir uygulamaya izin ver" butonuna tıklayıp. Oyunun exe dosyasını bulup, izin verilen uygulamalara ekleyin.
  • Diğer bir yol modeminizi kapatıp 10 dakika gibi bir süre bekleyip, modemi tekrar açmak.
  • VPN kullanıp oyuna girmeyi deneyin.
  • Modemi resetlemeyi deneyin.
Evet bulduğum çözüm yolları bunlar. Muhtemelen hepsini doğru bir şekilde denerseniz çözümü bulursunuz. Eğer hatayı çözerseniz nasıl çözdüğünüzü belirtip, bu yorumu Çözüm olarak raporlarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı