CoD Warzone FPS düşüşü

Azorh

Hectopat
Oyun oynarken sadece Call of Duty Warzone oynuyorum. FPS düşüyor 70'lerde falan oluyor genelde. PC restart atıyorum düzeliyor. 1 saat sonra tekrar aynısı oluyor.
i5 9400F işlemci.
MSI Radeon RX 5600 XT Gaming X.
2x8 GB RAM.
750 Watt 80 Bronze kasa.
250 GB M.2 SSD.

Ekran kartı sıcaklığı: 58 derece.
İşlemci: 70 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende zannetmiyorum o sıcaklıklar sorun değil gibi. Windows arkada başka bir işlem yapıyor veya virüs programı gibi şeylerde olabilir. Daha detaylı incelenmesi lazım. MSI Afterburner'la izleyin FPS düştüğü zaman ekran kartı kullanımını veya RAM kullanımını anlık olarak takip edin.

Bende zannetmiyorum o sıcaklıklar sorun değil gibi. Windows arkada başka bir işlem yapıyor veya virüs programı gibi şeylerde olabilir. Daha detaylı incelenmesi lazım. MSI Afterburner'la izleyin FPS düştüğü zaman ekran kartı kullanımını veya RAM kullanımını anlık olarak takip edin.

Bu arada Driver olarak 20.2.2 kullanıyorum. Önerilen Driver olarak belirtilmiş. En son çıkan 20.4.1.
Resimde de görüldüğü üzere, CPU %100 iken GPU % 80'lere düşüyor. Anlamadığım bu işlemci ile bu ekran kartı nasıl darboğaz oluyor. Kartı alalı 10 gün olacak başlarda böyle bir şey yoktu. Şimdi oyun takılıyor gibi ve FPS düşüyor. Res atıyorum PC'ye biraz düzeliyor sonra tekrar başlıyor. PC format atalı 1 hafta oldu ve sadece CoD yüklü. Sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• orjnal.png
    orjnal.png
    378,1 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
Kanka resime bakarsak sorunun basit işlemci darboğaza giriyor
Oyunun bütün ayarları full yap bide oyun bazen başlarken ekran ayarlarını sıfırlıyor çözünürlüğü falan ayarla 100 olsun full scren olsun ve highde oyna böylelikle işlemcideki yükü bi nebze azaltırsın

Oyun oynarken sadece Call of Duty Warzone oynuyorum. FPS düşüyor 70'lerde falan oluyor genelde. PC restart atıyorum düzeliyor. 1 saat sonra tekrar aynısı oluyor.
i5 9400F işlemci.
2x8 GB RAM.
750 Watt 80 Bronze kasa.
250 GB M.2 SSD.

Aynı setupta oyunu çöken bir arkadaşımız daha var anladığım kadarıyla kronik.Pek emin değilim

i5 9400F işlemci.
2x8 GB RAM.
750 Watt 80 Bronze kasa.
250 GB M.2 SSD.

Aynı problem bendede var. Çözüm bulabilirsen paylaşabilirmisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı