CoD Warzone İşlemci yükseltmesi sonrası FPS düşüşü

Savacugur

Centipat
Daha fazla  
Lütfen yardımcı olur musunuz? Ryzen 5 1600 AF kullanırken Warzone'da 70-100 arası FPS alıyorken işlemcimi yükseltip Ryzen 5 3600X aldım ve FPS 60-80 arası oldu.

Sistem.
Gigabyte B450 Aorus Pro.
Apacer Panther 8 GB 3000MHz+ Apacer Panther 8 GB 3000MHz- 60 GB.
ASUS RX 580 4 GB OC Edition.
James Donkey 512 GB M.2 SSD Windows kurulu + Seagate Firecuda 2TB Warzone kurulu olduğu disk.
Sıvı soğutucu.
500W güç kaynağı 80Plus.

4 GB'lık versoynu o ekran kartı ona çok az ekran kartı darboğaz yapıyor olmalı.

Ryzen 5 1600 AF ile RX580 8 GB kullanıyorum, en ufak darboğaz söz konusu değil?
Darboğazdan kastınız ekran kartının oyuna yetersiz kalması ise darboğazın anlamı bu değil, yanlış terim kullanıyorsunuz. Ayrıca kullanıcının sorusu ile verdiğiniz cevapların hiçbir alakası yok.

1600 AF o işte 3600X almış adam.

Ryzen 5 3600X işlemci, Ryzen 5 1600 AF model işlemciden her anlamda daha yüksek performansa sahiptir. Darboğaz yapma durumu söz konusu olamaz. Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Ryzen 5 3600X işlemci, Ryzen 5 1600 AF model işlemciden her anlamda daha yüksek performansa sahiptir. Darboğaz yapma durumu söz konusu olamaz. Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Ben o konuda bir şey demiyorum ellbette daha performanslı fakat ekran kartı o işlemci için zayıf ve ekran kartının kullanım yüzdesi çoğaldığı için darboğaz yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izleyin ekran kartınının kullanım yüzdesi %100 ama işlemcinin kullanım yüzdesi %40 bu darboğaza işarettir

Artı -3 Eksi
Ben o konuda bir şey demiyorum ellbette daha performanslı fakat ekran kartı o işlemci için zayıf ve ekran kartının kullanım yüzdesi çoğaldığı için darboğaz yapıyor.

Ekran kartının kullanım yüzdesi en fazla %100 olabilir, ve ekran kartlarının kullanım yüzdesinin %100 olması durumu normal ve olması gereken bir durumdur. Bu durum bir darboğaz değil aksine uyumluluk durumudur ekran kartının zayıf olması hiçbir işlemciye darboğaz yaptırmaz. Vermiş olduğunuz bilgiler tamamen yanlış, burası bir bilgi forumu ve siz bu bilgileri nereden alıp neye dayanarak paylaşıyorsunuz? Aklım almıyor.

Öyle bir şey yok, ekran kartı düşük olup işlemci yüksek olduğunda darboğaz olmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izleyin ekran kartınının kullanım yüzdesi %100 ama işlemcinin kullanım yüzdesi %40 bu darboğaza işarettir.

İşlemcinin yüzde %40'da çalışması daha iyi bir şey zaten, işlemci zorlanmadan ekran kartını besleyebiliyor.

Öyle bir şey yok, ekran kartı düşük olup işlemci yüksek olduğunda darboğaz olmuyor.

İşlemcinin yüzde %40'da çalışması daha iyi bir şey zaten, işlemci zorlanmadan ekran kartını besleyebiliyor.

İşlemci besler beslemsine fakat ekran kartnın %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir o zaman kardeşim biz i9 10100K'ya 1050 Ti takalım hiçbir şey olmaz zaten değil mi?

Artı -2 Eksi
İşlemci besler beslemsine fakat ekran kartnın %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir o zaman kardeşim biz i9 10100K'ya 1050 Ti takalım hiçbir şey olmaz zaten değil mi?

Bu tamamen yanlış bir bilgidir.
Ekran kartın %100 kullanımda 100FPS versin, V-Sync açıp 60FPS ile sınırladığında kullanımı %60 olsun.
Şimdi ekran kartı hangi durumda daha performanslı çalışıyor?
Tabi ki 100FPS verirken. Sen diyorsun ki ekran kartı tam kullanım yüzdesine ulaşmasın bu FPS düşüşüne sebep olur. Düz matematik bu bunu nasıl söyleyebiliyorsun?
Kendimden örnek vereyim Warzone oynarken %100 kullanımda ortalama 90 FPS alıyorum, dikey senkronizasyon açtığımda 75 FPS ile sınırlıyor ve %90'a yakın bir kullanım değeri oluyor.
90 FPS %100 kullanım.
75 FPS %90 kullanım.
Sen diyorsun ki %100 olursa FPS düşer, fakat bu durum böyle değil attığın videoda da durum böyle değil bana bir tane kaynak atar mısın, derhal forum üyeliğimi silip bilgisayar bilimlerindeki diplomamı da yakacağım.

İşin ilginç olan kısmı ilgili kullanıcıyı raporladığımda raporum geri çevriliyor inanılmaz.

Bu tamamen yanlış bir bilgidir.
Ekran kartın %100 kullanımda 100FPS versin, v-Sync açıp 60FPS ile sınırladığında kullanımı %60 olsun.
Şimdi ekran kartı hangi durumda daha performanslı çalışıyor?
Tabi ki 100FPS verirken. Sen diyorsun ki ekran kartı tam kullanım yüzdesine ulaşmasın bu FPS düşüşüne sebep olur. Düz matematik bu bunu nasıl söyleyebiliyorsun?
Kendimden örnek vereyim Warzone oynarken %100 kullanımda ortalama 90 FPS alıyorum, dikey senkronizasyon açtığımda 75 FPS ile sınırlıyor ve %90'a yakın bir kullanım değeri oluyor.
90 FPS %100 kullanım.
75 FPS %90 kullanım.
Sen diyorsun ki %100 olursa FPS düşer, fakat bu durum böyle değil attığın videoda da durum böyle değil bana bir tane kaynak atar mısın, derhal forum üyeliğimi silip bilgisayar bilimlerindeki diplomamı da yakacağım.

İşin ilginç olan kısmı ilgili kullanıcıyı raporladığımda raporum geri çevriliyor inanılmaz.

Ben şundan bahsediyorum kardeşim bu 3600X dediğimiz işlemci takılan ekran kartına göre çok güçlü işlemci. İşlemci kendini yormazken ekran kartı %100 kullanıma sahip oluyor ve ekran kartına çok yük biniyor bunu azaltması içinde ayarları Low'a çekmesini önerdim.

Geri
Yukarı