CoD Warzone İşlemci yükseltmesi sonrası FPS düşüşü

Savacugur

Centipat
Daha fazla  
Lütfen yardımcı olur musunuz? Ryzen 5 1600 AF kullanırken Warzone'da 70-100 arası FPS alıyorken işlemcimi yükseltip Ryzen 5 3600X aldım ve FPS 60-80 arası oldu.

Sistem.
Gigabyte B450 Aorus Pro.
Apacer Panther 8 GB 3000MHz+ Apacer Panther 8 GB 3000MHz- 60 GB.
ASUS RX 580 4 GB OC Edition.
James Donkey 512 GB M.2 SSD Windows kurulu + Seagate Firecuda 2TB Warzone kurulu olduğu disk.
Sıvı soğutucu.
500W güç kaynağı 80Plus.

İşlemci besler beslemsine fakat ekran kartnın %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir o zaman kardeşim biz i9 10100K'ya 1050 Ti takalım hiçbir şey olmaz zaten değil mi?

Ben şundan bahsediyorum kardeşim bu 3600X dediğimiz işlemci takılan ekran kartına göre çok güçlü işlemci kendini yormazken ekran kartı %100 kullanıma sahip oluyor ve ekran kartına çok yük biniyor bunu azaltması içinde ayarları Low'a çekmesini önerdim.

Sen ekran kartı işlemciye darboğaz yapıyor diyorsun, birkaç mesaj yukarı git yazdığın mesajı tekrar oku. Ekran kartı işlemciye darboğaz yapmaz, işlemci ekran kartına darboğaz yapar.
Ekran kartının ayarlarını en düşüğe getirsin, o işlemci yine ekran kartını rahat besleyeceği için kullanım yine %100 olacak. Ve kullanımın %100 olması gerekiyor, bu olması gereken normal olan durum.

Sen diyorsun ki i9 10100K işlemciye 1050 Ti takalım bir şey olmaz. Olmaz!
İşlemci ekran kartını rahatlıkla besleyeceği için kullanım %100 olur ve ekran kartının tam performansı alınır.
Örnek olarak bu ikili 100FPS alsın, aynı ekran kartını git Core 2 Duo bir işlemciye tak, darboğaz yapacak, ekran kartının kullanım yüzdesi %100 altına düştükçe FPS düşecek. Darboğaz böyle olur.

Ben o konuda bir şey demiyorum ellbette daha performanslı fakat ekran kartı o işlemci için zayıf ve ekran kartının kullanım yüzdesi çoğaldığı için darboğaz yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izleyin ekran kartınının kullanım yüzdesi %100 ama işlemcinin kullanım yüzdesi %40 bu darboğaza işarettir.

Kardeşim bence sen konuşma hiçbirşeyden haberin yok.

İşlemci besler beslemsine fakat ekran kartnın %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir o zaman kardeşim biz i9 10100K'ya 1050 Ti takalım hiçbir şey olmaz zaten değil mi?

Ekran kartının %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir? Ekran kartının %100 kullanılması o ekran kartından tam bir şekilde verim alınabilmesidir.

Öncelikle hangi ayarlarda oynuyorsun oyunu ve MSI Afterburn ile değerleri göz attın mı 16 çekirdeğin hepsinin kullanımını + oyunun HDD'ye kurulu bu da sıkıntı çıkarıyor.
+ 8 GB RAM ile oyunu Ultra'da oynaman çok zor.

Lütfen yardımcı olur musunuz? Ryzen 5 1600 AF kullanırken Warzone'da 70-100 arası FPS alıyorken işlemcimi yükseltip Ryzen 5 3600X aldım ve FPS 60-80 arası oldu.

Sistem.
Gigabyte B450 Aorus Pro.
Apacer Panther 8 GB 3000MHz+ Apacer Panther 8 GB 3000MHz- 60 GB.
ASUS RX 580 4 GB OC Edition.
James Donkey 512 GB M.2 SSD Windows kurulu + Seagate Firecuda 2TB Warzone kurulu olduğu disk.
Sıvı soğutucu.
500W güç kaynağı 80Plus.

İlk sayfada bir arkadaş BIOS ayarları sıfırlanmıştır XMP'yi aktifleştirin demişti. Buna bakmanızı öneriyorum. İşlemci çıkardıktan sonra BIOS ayarları sıfırlanıyor. RAM hızını XMP ile arttırmadıysanız 2133 MHz'de kullandığınız için FPS düşmüş olabilir. Onun dışında oyun ayarları değişmiş olabilir aynı ayarlarda oynadığınıza dikkat edin.

Öncelikle hangi ayarlarda oynuyorsun oyunu ve MSI Afterburn ile değerleri göz attın mı 16 çekirdeğin hepsinin kullanımını + oyunun HDD'ye kurulu bu da sıkıntı çıkarıyor.
+ 8 GB RAM ile oyunu Ultra'da oynaman çok zor.

Oyunun HDD üzerinde kurulması darboğaz yaratmaz arkadaşın sistemi göz önüne alındığında. Çünkü HDD üzerinde herhangi bir işletim sistemi yok, giriş çıkış yok ve HDD tam performansıyla oyunun dosyalarını yazıp okuyabilir. Sistem donanımsal olarak darboğaz yapmayacak kadar güçlü. RX580 ekran kartının tam performansını almak ile ilgili sorunu var arkadaşın, darboğaz konusunu artık kenara bırakalım. Arkadaşın sisteminde 2 adet 8 GB 3000MHz RAM mevcut, bellek tarafında da herhangi bir eksiği yok.
Sorun yüksek ihtimal oyunun grafik ayarları, driver sürümleri ya da güncellemeler ile alakalı.
Aksi taktirde, sistemdeki bileşenler kritik seviyede ısınıyor frekans düşürüyor olmalı.

Oyunun HDD üzerinde kurulması darboğaz yaratmaz arkadaşın sistemi göz önüne alındığında. Çünkü HDD üzerinde herhangi bir işletim sistemi yok, giriş çıkış yok ve HDD tam performansıyla oyunun dosyalarını yazıp okuyabilir. Sistem donanımsal olarak darboğaz yapmayacak kadar güçlü. RX580 ekran kartının tam performansını almak ile ilgili sorunu var arkadaşın, darboğaz konusunu artık kenara bırakalım. Arkadaşın sisteminde 2 adet 8 GB 3000MHz RAM mevcut, bellek tarafında da herhangi bir eksiği yok.
Sorun yüksek ihtimal oyunun grafik ayarları, driver sürümleri ya da güncellemeler ile alakalı.
Aksi taktirde, sistemdeki bileşenler kritik seviyede ısınıyor frekans düşürüyor olmalı.

2x8 yazmamış şimdi fark ettim oyun grafik ayarlarını söylese arkadaş yardımcı olucaz da.

Sen ekran kartı işlemciye darboğaz yapıyor diyorsun, birkaç mesaj yukarı git yazdığın mesajı tekrar oku. Ekran kartı işlemciye darboğaz yapmaz, işlemci ekran kartına darboğaz yapar.
Ekran kartının ayarlarını en düşüğe getirsin, o işlemci yine ekran kartını rahat besleyeceği için kullanım yine %100 olacak. Ve kullanımın %100 olması gerekiyor, bu olması gereken normal olan durum.

Sen diyorsun ki i9 10100K işlemciye 1050 Ti takalım bir şey olmaz. Olmaz!
İşlemci ekran kartını rahatlıkla besleyeceği için kullanım %100 olur ve ekran kartının tam performansı alınır.
Örnek olarak bu ikili 100FPS alsın, aynı ekran kartını git Core 2 Duo bir işlemciye tak, darboğaz yapacak, ekran kartının kullanım yüzdesi %100 altına düştükçe FPS düşecek. Darboğaz böyle olur.

Bakın 3600X'in kullanımı çok düşük %40'larda fakat ekran kartının kullanımı %100'lerde belki ben yanlış söyledim ama ben yine söyleyim ekran kartı işlemci için yetersiz kalıyor normalde tabii iyi bir şey fakat arkadaş FPS inin düşütğünü söylemiş bunun için diyorum.Edit : %100 olması iyi birşey

Ekran kartının %100 kullanım olması anormal bir şey bu FPS düşüşüne sebeptir? Ekran kartının %100 kullanılması o ekran kartından tam bir şekilde verim alınabilmesidir.

Bakın 3600X'in kullanımı çok düşük %40'larda fakat ekran kartının kullanımı %100'lerde belki ben yanlış söyledim ama ben yine söyleyim ekran kartı işlemci için yetersiz kalıyor normalde tabii iyi bir şey fakat arkadaş FPS inin düşütğünü söylemiş bunun için diyorum.
Lolcü zekası bu kadar oluyo işte işlemci çok güçlü diye ekran kartı yetersiz kalıyo diyo :D
Tam tersi mümkündür fakat ekran kartının yetersiz kalması mümkün değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı