CoD Warzone İşlemci yükseltmesi sonrası FPS düşüşü

Savacugur

Centipat
Daha fazla  
Lütfen yardımcı olur musunuz? Ryzen 5 1600 AF kullanırken Warzone'da 70-100 arası FPS alıyorken işlemcimi yükseltip Ryzen 5 3600X aldım ve FPS 60-80 arası oldu.

Sistem.
Gigabyte B450 Aorus Pro.
Apacer Panther 8 GB 3000MHz+ Apacer Panther 8 GB 3000MHz- 60 GB.
ASUS RX 580 4 GB OC Edition.
James Donkey 512 GB M.2 SSD Windows kurulu + Seagate Firecuda 2TB Warzone kurulu olduğu disk.
Sıvı soğutucu.
500W güç kaynağı 80Plus.

Bakın 3600X'in kullanımı çok düşük %40'larda fakat ekran kartının kullanımı %100'lerde belki ben yanlış söyledim ama ben yine söyleyim ekran kartı işlemci için yetersiz kalıyor normalde tabii iyi bir şey fakat arkadaş FPS inin düşütğünü söylemiş bunun için diyorum.

%100 kullanması için ya 2K falan oynaması lazım oyunun.

Lolcü zekası bu kadar oluyo işte işlemci çok güçlü diye ekran kartı yetersiz kalıyo diyo :D
Tam tersi mümkündür fakat ekran kartının yetersiz kalması mümkün değildir.
%100 kullanması için ya 2K falan oynaması lazım oyunun.

Ekran kartı 4 GB.

Artı -1 Eksi

Ekran kartı 4 GB.
RX 580'in güçsüz bir ekran kartı olduğunu mu düşünüyosun cidden ? Kapat çık git şu forumdan ya :D
Kimlerle uğraşıyoruz. 4-5 kişi durumu sana anlatıyo hala daha aynı kafa.
Sana göre Ryzen 5 1600 AF 2080 besleyecek zaten.

O işlemciye bu ekran kartı az kalmış doğru nihai performasa falan aldıysa işlemci kullanımını %100 yaptıysa haliyle işlemci tam performansta çalışıyor da olabilir ihtimal çok.

%100 kullanması için ya 2K falan oynaması.

Ekran kartı 4 GB.

Linkini attığın konuyu okuduğuna inanmak istemiyorum, eğer okuduysan üzülürüm.

Linkini attığın konuyu okuduğuna inanmak istemiyorum, eğer okuduysan üzülürüm.

Bir okuyun derim ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Şimdi de VRAM sayısına göre kart gücü belirlemeye başladınız çok güzel.

Arkadaş demiş 2K diye ekan kartı 4 GB VRAM'a sahip 2K çok zor. Güçsüz demiyorum sadece 2K oynanamaz diyiyorum.

Bu olaylar tamamen bileşenleri alırken dikkat etmemekten kaynaklanıyor. Şimdi ben R5 2600 işlemcime gidip s 2080 Ti alsam sırf çok güçlü olduğu için haliyle sorun yaşarım. Bileşenleri alırken güçlü ya da iyi olmasından önce uyumu ve tam performansta çalışıcağına dikkat ederek alınmalı bence.

Bu olaylar tamamen bileşenleri alırken dikkat etmemekten kaynaklanıyor. Şimdi ben R5 2600 işlemcime gidip s 2080 Ti alsam sırf çok güçlü olduğu için haliyle sorun yaşarım. Bileşenleri alırken güçlü ya da iyi olmasından önce uyumu ve tam performansta çalışıcağına dikkat ederek alınmalı bence.

Bende bunu diyorum kaç saattir anlatamadım galiba.

Geri
Yukarı