CoD Warzone Oynanır mı?

Sniper hariç herşeyde bariz üstün gamepad ile oynayanlar. Bariz şekilde nişana yardımı var aim assistin. Beni öldüren adamı izliyorum gamepad oynuyor, benim canım bitip yere düşerken dahi sanki mıknatıs varmış vücudumda gibi adam takip ediyor beni aimiyle. Bunu sağlayan aim assist işte. Kesinlikle adil değil. Crossplay tam bir saçmalık. İki farklı platformu niye aynı oyuna koyarki?

Aim assist bahsettigin gibi takip etme ozelligi vermiyor, sadece hareketi yavaslatiyor belirli mesafede. İstersen youtubeda JGOD ve XclusiveAces videolarini izleyebilirsin tam olarak nasil calistigini anlamak icin.

Sorun crossplay degil bu arada. Crossplay olmasa PCde de kullanan cok kisi var gamepad yada kontrolcu. Onlara ne yapacaksin?

Ayrica PCnin cok daha fazla avantaji var konsola kiyasla. FOV ayari 120ye kadar cikabiliyor, konsolda sabit. 144-240-360 fps alabiliyorsun sistemin iyiyse, ps ile 60fps. Nvidia filtreleri ile renk ayarlari, dah iyi gorunurluk, parlaklik veya keskinlik gibi cok fazla detay degistirebiliyorsun.

Son olarak da killcamde izedigin ile gercek oyunda olan birebir senkron degil. Killcamde izledigin footage farkli tick rate sahip ve %133 hizinda izliyorsun. Bununla ilgili de Truegamedata kanalinda var detayli anlatan video yine.

Aim assist bahsettigin gibi takip etme ozelligi vermiyor, sadece hareketi yavaslatiyor belirli mesafede. İstersen youtubeda JGOD ve XclusiveAces videolarini izleyebilirsin tam olarak nasil calistigini anlamak icin.

Sorun crossplay degil bu arada. Crossplay olmasa PCde de kullanan cok kisi var gamepad yada kontrolcu. Onlara ne yapacaksin?

Ayrica PCnin cok daha fazla avantaji var konsola kiyasla. FOV ayari 120ye kadar cikabiliyor, konsolda sabit. 144-240-360 fps alabiliyorsun sistemin iyiyse, ps ile 60fps. Nvidia filtreleri ile renk ayarlari, dah iyi gorunurluk, parlaklik veya keskinlik gibi cok fazla detay degistirebiliyorsun.

Son olarak da killcamde izedigin ile gercek oyunda olan birebir senkron degil. Killcamde izledigin footage farkli tick rate sahip ve %133 hizinda izliyorsun. Bununla ilgili de Truegamedata kanalinda var detayli anlatan video yine.
Peki neden en iyi oyuncular hep gamepad'ci ? Aydan, Zlaner falan. Dr disrespect bile geçenlerde gamepad'e geçince her şeyi aim assist yapıyor şeklinde konuşmuştu. Kendisi de gamepad aim assistden çok şikayetçi mesela. Yani bir tek ben değilim bu durumdan rahatsız olan.

Peki neden en iyi oyuncular hep gamepad'ci ? Aydan, Zlaner falan. Dr disrespect bile geçenlerde gamepad'e geçince her şeyi aim assist yapıyor şeklinde konuşmuştu. Kendisi de gamepad aim assistden çok şikayetçi mesela. Yani bir tek ben değilim bu durumdan rahatsız olan.

Gamepad ile iyi oynayan kadar klavye/mouse ile iyi oynayan da var.

Huskerrs, Iron, OPmarked, Shadedsteps, Symfhunny, Tfue, Metaphor, Faze Nio saymakla bitmez. Ozellikle hem cok agresif oynayayip high kill alanlardan, hem en cok win alanlardan hem de en iyi sniper kullananlardan karisik yazdim.

Ama su da var tabi Huskerss mesela gamepad ile bu kadar iyi oynayabilsem kesin gamepad ile oynardim avantaji cok bazi durumlarda diyor.

Ha bir de hem game pad hem de mouse/klavye ile ayni derece oynayabilenler var Faze Dirty gibi mesela.

Game pad yada klavye/mouse bir yere kadar avantaj veya dezavantaj sunuyor.

6 ay önce sanırım 20-30 kişi mapin belli bir alanında vs atıyorduk en eğlenceli moddu. Onu oynamak için indirdim ancak bulamadım kaldırdılar mı onu acaba tekrar gelir mi?

Geri
Yukarı