CoD warzone sorunları çözülür mü?

İşletim sistemi
Windows 10

Heulse

Kilopat
Daha fazla  
Oynayanlar veya forumlarda dolaşanlar mutlakabilir oyunun ne kadar sorunlu çıktığını. Benim şahsen yaşadığı tek sorun aşırı drop girme olayı. Asla çözemediğim bir durum. Orta ayarlarda 1060 ile 70 FPS alırken sürekli bir alakasız drop bilmem ne ısı derecelerim de normal. Infinity ward sizce biraz daha para kazanıcam, ghost üzerinden skin satalım para yapalım derken, hikaye moduyla düzelttikleri imajlarını bu sorunlarla yeniden yerin dibine sokmadılar mı? Ne düşünüyorsunuz?

Oyun daha betada elbet çözülür sorunlar. Ben sorunsuz oynuyorum biraz şans işi bu işler. Benim sistemimden çok daha güçlü sistemlerde sorun yaşayanlar var. Tek şikayetim serverlar. Packet loss olayını çözmek ilk işleri olmalı. Bir de RAM mutlaka 12 veya 16 olmalı yoksa drop oluyor.

Garip bir şekilde herkes deli gibi sorun yaşarken bende hiç sorun yok. Oyunun güzelliği zaten cezbediyor, bir de sorun yaşamamam benim oyuna bakış açımı aşırı pozitif etkiledi. Ama sorun yaşayan kitle de çok fazla. Oyun çıkışının ardından henüz bir güncelleme almış değil, bana göre yakın zamanda tüm hataları en azından hafifletebilecekleri kadar hafifleteceklerini düşünüyorum. Sürekli türlü sorunlar yaşayan kişiler güncelleme beklemeli. Oyun çok güzel bir geri dönüş aldı oynanış dinamikler vs. bakımından. Bu güzel oyunu yaptıkları hatalarla hiç edeceklerini hiç sanmıyorum. Elbet düzelecektir.

Oyun ilk başlarda benim gibi normal oyundaki multiplayer oyuncularını etkiliyordu. Şükür son zamanlarda bu olmuyor ama pazar gününden korkmuyor değilim. Öte yandan yakın vakitte güncelleme alacaksınız zaten. Yabancı bir kaynakta denk gelmiştim.

8 GB RAM kullanan birisi olarak şunu ekleyeyim, ne kadar minimum sistem gereksinimlerinde 8 GB yeterli gibi gözükse de çok sıkıntı çıkarıyor, drop fazla giriyor. MSI Afterburnerle kontrol ettiğimde oyun 7500 mb üzerinde ram kullanıyordu ve bir yerde çöküyordu. Yabancı kaynaklardan bulduğum makaleler üzerine Windows Game Mode'yi kapatmak bu aşırı RAM kullanım sorununu ortadan kaldırıyor. En azından ben Game Mode'yi kapattıktan sonra droplar ve çökmeler olmamaya başladı, ve RAM kullanımı 6600 mb'nin üzerini görmemeye başladı.

8 GB RAM kullanan birisi olarak şunu ekleyeyim, ne kadar minimum sistem gereksinimlerinde 8 GB yeterli gibi gözükse de çok sıkıntı çıkarıyor, drop fazla giriyor. MSI Afterburnerle kontrol ettiğimde oyun 7500 mb üzerinde ram kullanıyordu ve bir yerde çöküyordu. Yabancı kaynaklardan bulduğum makaleler üzerine Windows Game Mode'yi kapatmak bu aşırı RAM kullanım sorununu ortadan kaldırıyor. En azından ben Game Mode'yi kapattıktan sonra droplar ve çökmeler olmamaya başladı, ve RAM kullanımı 6600 mb'nin üzerini görmemeye başladı.
Nasıl kapatıyoruz bu oyun modunu peki?

Onun dışında FPS arttırmak ve dropları düzeltmek için tavsiyeleri olan var mı? Şahsen ben sırf bu oyun için şu zamanda alıcağım stajyer maaşını bir 8GB daha belleğe harcamak istemiyorum. Diceksiniz 8 GB ram zaten yetmiyor diye de yazı falan bekliyordum biraz daha para gecicekti elime.

Şans işi mi ben anlamadım arkadaşın laptopu var 1050 ekran kartıyla orta ayarlarda kasmadan oynuyor bende de RX 580 var her şey Low'da drop üstüne drop yaşıyorum hiçbir şekilde de düzeltemiyorum
Nasıl kapatıyoruz bu oyun modunu peki?

Onun dışında FPS arttırmak ve dropları düzeltmek için tavsiyeleri olan var mı? Şahsen ben sırf bu oyun için şu zamanda alıcağım stajyer maaşını bir 8GB daha belleğe harcamak istemiyorum. Diceksiniz 8 GB ram zaten yetmiyor diye de yazı falan bekliyordum biraz daha para gecicekti elime.
Konu Ram değil inan bana arkadaşın 8gb Ram 1050 ekran kartıyla akıcı oynuyorum ama kendi bilgisayarımda sorun oluyor, sanırım bekleyeceğiz yeni güncellemeleri

oyun modunu kapattım hiçbir işe yaramadı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı