Çöken PC için Windows XP Kurulumu

Haxdatcam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar karşı komşumuz düşük gelirli bir işi var ve bir küçük taşımak için eski bir bilgisayar bulmuşlar ama bilgisayar çökmüş gidip baktım düzeltebilirim dedim ama eve gelince emin olamadım acaba bu Windows XP.iso'yu indirip Flash belleğe yazmak gerekli mi? Windows 7'ye kurulum yaparken yaptığımız gibi mi her şey?

Yanlış bilgilendirme
Windows XP'yi USB'den kuramazsınız. Windows XP ve Windows 7'nin desteği sona erdi. İsterseniz Linux kurabilirsiniz.

Nasıl kurabilirim Windows Xp hiç yolu yok mu? Linux kullanamazlar diye düşünüyorum çünkü ilk kez bilgisayar kullanıyorlar.

İnternette XP professional ISO bulursun. Ama ilk tecrübesi olacak biri için desteği bitmiş bir işletim sistemi öneremem. Nette küçük bir arama ile bulur.
Kurulumu Windows 7 ile neredeyse aynı.

Windows xp ile 4. yada 5. sınıfta format atmıştım. Kurulumu şuanki gibi değil. Tek tek birşeyler seçiyorduk. İleri ileri ile olmuyor :) 1 yada 1.5 saat sürüyordu. Ubuntu kurun derim, kullanımı basit.

Ben ilk sıraya usb belleği koyuyorum. Bilgisayarı açma tuşuna bastığımda dosya bulunamadı diyor.

Windows 8.1 kurucam adımlarını gösteren bir rehber var mı? Windows XP bilgisayardan 8 e geçme. Pc çöktü.

Arkadaşım Windows xp'yi USB ile kurabilirsin. Kuramazsın diyen arkadaş bilmediği konulara niye böyle kesin cevaplar veriyor anlamıyorum. Xboot diye bir program var. Onunla kurabilirsin. Olmadı alternatifleri var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı