Çökmüş sistemin Chrome verilerini yedekleme yapılır mı?

Anony

Hectopat
Öncelikle şuna açıklık getireyim. Elimde HDD ve SSD disk bulunmakta. HDD üzerinde gerek verilerim, gerek Chrome verilerim var. HDD çöktü (regedit kayıt defteri bozuk eğer işletim sistemi çökmüş bilgisayarı düzeltme hakkında bilginiz varsa fikrinize açığım.). Sistem açılmıyor, ama SSD disk üzerinden içindekilerini görüntüleyip aktarma yetkisine sahibim. Şu anda bütün verilerimi harici bir diske yedekleyip sistemi sıfırlayacağım, ama Chrome verilerim (şifre, geçmiş, yer işaretleri gibi şeyler) disk üzerinde bir kayıt tutuluyor mu? Senkronizasyonum kapalı idi.

"C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data" klasorunu yedekleyip başka sistemde portable Chrome içindeki aynı klasore yapıştırın. Kapalı olacak tabii. Sonraki açışınızda Portable Chrome eski Chrome bilgileri ile açılacak.

Chrome'un user data/default klasörü tüm kullanıcı verilerini içerir. Yeni bilgisayarda da bu klasörü kullanırsanız aynı veriler gelir. Uğraşmamak adına Google hesabı ile eşitlemen en doğrusu.

"C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data" klasorunu yedekleyip başka sistemde portable Chrome içindeki aynı klasore yapıştırın. Kapalı olacak tabii. Sonraki açışınızda Portable Chrome eski Chrome bilgileri ile açılacak.
Sorması ayıp Portable nedir ?

Chrome'un user data/default klasörü tüm kullanıcı verilerini içerir. Yeni bilgisayarda da bu klasörü kullanırsanız aynı veriler gelir. Uğraşmamak adına Google hesabı ile eşitlemen en doğrusu.
Kendi aptallığım , eşitlemeyi kapatmıştım. Şimdi de sistem çöktüğü için verilerin derdine düştüm.

Sorması ayıp Portable nedir ?

Kendi aptallığım , eşitlemeyi kapatmıştım. Şimdi de sistem çöktüğü için verilerin derdine düştüm.
Portable programlar USB belleklerde taşınmak için yapılmış program versiyonlaridir. Program USB hangi bilgisayarda takili olursa olsun calistiginda ayni ayarlar ile calisir. Ornegin tarayici ise ayni butun cookie'leri, acik olan sayfalari, eklentileri ve yer işaretlerini de saklar. Ücretsiz programların neredeyse tamaminin taşınabilir ( portable ) versiyonu bulunur. Hatta Liberkey gibi paket halinde yuzlercesi menulenmiş şekilde olabilir. Alisinca kullanmaktan vazgecemiyorsunuz.

Geri
Yukarı