Çözemediğimiz soruların çözümünü tekrar etmek etkili midir?

Sammy Winchester

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada hocanın anlattığı şey benim kafama takıldı. Önce soruları kendimiz çözmeyi deniyoruz tabii ki, sonra yapamadığımız soruların çözümlerine bakıyoruz(çözümleri kitaba geçirmiyoruz). Sonra 1 veya 2 gün geçince o yapamadığımız aynı soruları tekrar çözmeyi deniyoruz. Sizce bu etkili olur mu yoksa zaman kaybı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşleyen demir pas tutmaz. Çözebildiğin ve çözemediğin şeylerin tekrarını yapmak her türlü yararlıdır. Çözümler kısa süreli hafızada kalır genelde. Tekrar ederek orada kalmasını sağlarsın.
Tekrar yapmanın önemli olduğunu biliyorum fakat çok fazla soru birikir diye düşündüm.

Bu tamamen çalışma planına bağlı. Mesela günde 20 soru çözdün, 5 tanesini çözemedin. Günde 20 soru çözmek haftada 140 soru yapar, her gün 5 tane çözemesen 35 soru yapar. 35 çözümü bölüntüle. İnsan beyni benim görüşümce programlanmaya aşırı açık, yeter ki programlamayı bilelim. Çözümleri tekrar etmezsen kısa süreli hafızandan uçup gider, çözememeye başlarsın. Unuttuğun için ister istemez panik yapar, moralin düşer ve o soruyu kafana takarsın. Sınav esnasında hem odağın, hem moralin, hem de dakikan tek bir yanlış yüzünden verimsizleşir.

Geri
Yukarı