Çözüldü Acer aspire v3-571g bios güncellemesi nasıl olur?

• Konuyu başlatan ismaiilfb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 7B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
I

ismaiilfb

Ziyaretçi
Notebook'um için Acer'ın vermiş olduğu son güncellemeyi indirdim. Ama nasıl yapılacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Netten baktım ama hepsi eski bilgiler güncel bilgi bulamadım ve birde hepsi karmakarışık anlatmış.

Konuyu burada açtım hem sizin fikirleriniz ışığında ben doğru şekilde güncellememi yapayım hemde burada oluşacak güncel bilgilerden lazım olan arkadaşlar faydalansın..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bilgi:
Bios sürümü yüklü olan : 1.03
Bios sürümü güncel olan : 2.21
Acer aspire v3-571g modeli Win 7ultimate 64bit

Kardeşim şöyle bios güncelleyeceksin.

1:Kesinlikle attivürüs ve hiçbir tarayıcı açık olmamalı.
2:Kesinlikle usb girişleri vb. adaptör hariç hiçbir şey takılı olmamalı.(Mause dahil.)
3:Elektrik kesilmesin.:) Yoksa anakart uçar.

Kardeşim şöyle bios güncelleyeceksin.

1:Kesinlikle attivürüs ve hiçbir tarayıcı açık olmamalı.
2:Kesinlikle usb girişleri vb. adaptör hariç hiçbir şey takılı olmamalı.(Mause dahil.)
3:Elektrik kesilmesin.:) Yoksa anakart uçar.

Batarya dolu olacak+şarja da takacam yine de elektrik giderse önemli mi?(yani batarya takılı ve full iken)

Aslında çok da önemli değil batarya takılı iken ama yinede her ihtimale karşı takılı olsun.[Adaptör]

Acer aspire için uygun sürümü acer drivers sayfasından indirip dosyayı rar'dan çıkartıp çift tıkladım 1-2 dk kadar bir sürenin sonunda bilgisayar yeniden başladı. Bilgisayar açıldıktan sonra cmd>dxdiag dan bios'umun 1.03 sürümünden 1.13 sürümüne yükseltildiğini gördüm... Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı