Çözüldü Acer Nitro 5 işlemcisi aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NecBugH

Decapat
2 Gün önce Acer Nitro 5 laptop aldım. World of Tanks oynarken işlemci aşırı ısınıyordu. Grafikleri Ultra'da iken 100 FPS civarı verirken 90 dereceyi görüyor. Ayarları yükseğe düşürdüm yine aynı FPS yine aynı sıcaklıkta. Medium'a düşürdüm yine aynı FPS yine aynı sıcaklık. Başka oyunlarda da böyle olup olmadığını test etmek için CS:GO'yu açtım. FPS Max 155 yaptım. Ortalama 80 dereceyi gördü. Normal mi? Laptop'un linkini aşağıya bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P son ayarlarda mı 360 FPS alıyorsunuz? NVIDIA denetim merkezinde herhangi bir ayar kısması vs yaptınız mı?
Oyunların çoğunda önerilen ayarlara çekince maksimum'a ayarlıyor. Bilgisayar'ın en stok hali ile aldığım fps değerleri. Grafik kartı veya işlemci ile alakalı hiç bir ayar yapılmadı. FPS değerleri haritadan haritaya değişiyor. fps_max 400 ayarlı. Lake, safehouse gibi haritalarda 395-400 civarında seyrederken insertion gibi haritalarda 350 fps civarı seyrediyor yüksek performans modunda. Bu aldığım değerler ortalama değerlerdir ona göre değerlendirme yapınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı