[Çözüldü] Anadolu lisesinden mühendis olunur mu?

Red Scout

Nanopat
Arkadaşlar maalesef sınavsız bir Anadolu lisesine yerleştim. Ama sadece Anadolu lisesi mesleki vb. değil. Ben bu liseden düzenli çalışarak elektrik elektronik mühendisi olabilir miyim? Ailem ne olursa olsun destekleyeceğiz diyor. Dershaneye göndereceklermiş. Zaten matematiğim iyi, babam da mühendis, matematik anlatıyor. Sizce düzenli çalışmayla mühendis olabilir miyim? Ne olur dürüst olun.

Çözüm
Ben esitagirlik mezunuyum 1 yil kendim hazirlandim ve muhendislik kazandim zamanında. Olunur. Niye olunmasin. Azim etmeniz ve çalısmanız gerekiyor.

Bu arada muhendislikte maaşlar iyidir merak etmeyin, asgeri ucretle calisanlar kendilerini...

Rachel Amber

Centipat
Çalışırsan tabii ki de olabilirsin hocam. Meslek lisesinden bile düzgün çalışmayla mühendislik kazananlar var.

Bence mühendislikte artık para yok. Asgari ücrete babamgilin orada 4 tane elektrik elektronik ve 2 tanede mekatronik mühendisi çalışıyor. Ona göre çalış tabii maaş önemliyse.

Alpaslan64

Hectopat
Yer
Uşak
Tabi ki olabilirsin. Kendine güven. Çalışmaya bak. Zaten matematiğin iyiymiş. Babanda anlatıyormuş. Daha ne istiyorsun?

warlocation

Hectopat
Arkadaşlar maalesef sınavsız bir Anadolu lisesine yerleştim. Ama sadece Anadolu lisesi mesleki vb. değil. Ben bu liseden düzenli çalışarak elektrik elektronik mühendisi olabilir miyim? Ailem ne olursa olsun destekleyeceğiz diyor. Dershaneye göndereceklermiş. Zaten matematiğim iyi, babam da mühendis, matematik anlatıyor. Sizce düzenli çalışmayla mühendis olabilir miyim? Ne olur dürüst olun.
En kralını olursun en kralını.

Akif1606

Picopat
Sıkıntı olmaz. Herkes aynı sınava girecek. Okul Farkı şurada devreye giriyor: Hocaların çalıştırma şekilleri, ilgi alaka vb. Yani sen çalışırsan her şey mümkün.

tolgahanuzun

Decapat
Yer
Istanbul
Ben esitagirlik mezunuyum 1 yil kendim hazirlandim ve muhendislik kazandim zamanında. Olunur. Niye olunmasin. Azim etmeniz ve çalısmanız gerekiyor.

Bu arada muhendislikte maaşlar iyidir merak etmeyin, asgeri ucretle calisanlar kendilerini gelistirmeyip kendi mesleklerini yapmayan insanlardir muhtemelen. :)

Çözüm

Yeni konular

Yukarı