Anadolu Lisesinden istenilen meslek olunur mu?

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene LGS'ye gireceğim. Fakat ben ümidi kestim. Hep 97 yıl sonu ortalaması ile geçtim. Sorum şu ben nitelikli bir Anadolu lisesine gidersem istediğim mesleği olabilir miyim? Bilgisayar Mühendisliği için çabalıyorum. Yazın dersler alacağım. Ek olarak ben yüksek bir puan alsam Anadolu lisesinde okudum diye üniversiteler reddeder mi?
Not: Bilgisayar Mühendisliğini heves değil gerçekten istiyorum.

Arkadaşlar bu sene LGS'ye gireceğim. Fakat ben ümidi kestim. Hep 97 yıl sonu ortalaması ile geçtim. Sorum şu ben nitelikli bir Anadolu lisesine gidersem istediğim mesleği olabilir miyim? Bilgisayar mühendisliği için çabalıyorum. Yazın dersler alacağım. Ek olarak ben yüksek bir puan alsam Anadolu lisesinde okudum diye üniversiteler reddeder mi?
Not: Bilgisayar mühendisliğini heves değil gerçekten istiyorum.

Nitelikli liseye göre değişir benim okuduğum lise de nitelikli her yıl 30 40 tane doktor çıkartıyormuş. Ağzım açık kaldı. Yani iyi bir liseyse ve sende ortalama üstüysen seni yükseltecek ortama sahiptir büyük bir ihtimal.

Nitelikli liseye göre değişir benim okuduğum lise de nitelikli her yıl 30 40 tane doktor çıkartıyormuş. Ağzım açık kaldı. Yani iyi bir liseyse ve sende ortalama üstüysen seni yükseltecek ortama sahiptir büyük bir ihtimal.

Teşekkürler hocam.

Dostum niye reddetsin fizik, matematik, edebiyat, kimya, biyoloji, tarih bilgin yeterliyse.
Lise fark etmez, üniversite sınavında sayısal bölümünden gerekli puanı alın yeter, zaten bilgisayar mühendisliği kazanmak pek zor değil, asıl zor olan iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği kazanmak.
Lise gideceğin üniversiteye %40'ını belirler.

Dostum niye reddetsin fizik, matematik, edebiyat, kimya, biyoloji, tarih bilgin yeterliyse.

Lise gideceğin üniversiteye %40'ını belirler.
Edebiyat bilmesine gerek yok, tarihten de 5 soru üzerinden 2-3 net yapacak kadar bilse yeter.

Lise gerçekten çok önemli, bulunduğun ortam başarını çok etkiliyor ama kötü bir liseden de iyi bir üniversite ve bölüm kazanılabilir, tamamen kişiyle alakalı.

Geri
Yukarı