Çözüldü Arabanın hidrolik fren yağı bisiklete olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LiZarD

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, arabada kullanılan hidrolik fren yağı bisiklete olur mu ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kullanılmaması gerekiyor eğer Shimano marka fren kullanıyorsanız mineral yağlarına, Sram ve Avid marka kullanıyorsanız Dot yağının çesitlerine bakmalısınız.
Arkadaşlar benim bir sorum daha olacak şimdi ben mekanik frenden hidroliğe geçeceğim rotorun değişmesine gerek yok değil mi? Mekanik ve hidrolik rotor fark etmiyor sanırsam yanılmıyorum herhalde.

Arkadaşlar benim bir sorum daha olacak şimdi ben mekanik frenden hidroliğe geçeceğim rotorun değişmesine gerek yok değil mi? Mekanik ve hidrolik rotor fark etmiyor sanırsam yanılmıyorum herhalde.
Hayır, hidroliğin ya da mekaniğin ayrı bir rotoru olmaz ama IceTech gibi rotorlar daha çok balataya göre dizayn edilir.

Kullanılmaması gerekiyor eğer Shimano marka fren kullanıyorsanız mineral yağlarına, Sram ve Avid marka kullanıyorsanız Dot yağının çesitlerine bakmalısınız.

Çözüm
Evet öyleymiş YouTube'da bir bisiklet kanalına da sordum o da kullanılmaz pistonlarda bozulma olabilir dedi.
Her markanin kendine ozel kullandigi yag cesitleri vardir, yukarida soylendigi gibi Shimano marka frenler icin mineral yag, Avid marka frenler icin DOT tipi yag kullanilmasi gerekmektedir. Oteki turlu frenlerin icerisinde bulunan contalarda asinmaya sebep olup freninizi kullanilmaz hale getirebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı