Çözüldü ASUS G512LV için 2933 MHz laptop RAM bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogukansoy

Femtopat
Bu sitedeki laptopta 8 GB RAM var. Ben de bir 8 GB RAM daha eklemek istiyorum fakat laptoptaki RAM 2933MHz ve benim de 2933MHz RAM almam gerekiyor. Hiçbir yerde 2933MHz laptop RAM'i yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazın içinde 3000 veya 3200 MHz bellek vardır. En fazla 2933 MHz desteği olduğu için bu değerde çalışıyordur. Şu belleği alabilirsiniz. Çok büyük olasılıkla uyumlu olacaktır. Uyumlu olmazsa içindekini çıkarıp attığım bellekten iki tane alırsınız ve içindekini ikinci el olarak kendiniz satarsınız.

Hocam CPU-Z ile bakıp paylaşım yaparsanız daha iyi olur.

Cihaz elinizde mi? Eğer öyleyse CPU-Z programını indirip SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.
maalesef elimde değil fakat cpu-z tam olarak ne işe yarıyor zaten sadece mhz ve ddr aynı olması yeterli değil mi sitede laptopta 2933 mhz olduğu yazıyor
Düşük frekans alırsanız ikisi de düşük frekansta çalışır. Biraz yüksek frekans alırsanız ikisi de 2.933 Mhz olarak çalışır.
Voltaj, DDR, CL uyumlu olsun.
voltaj ddr ccl i laptopu almadan öğrenebilme şansım var mı

Cihazın içinde 3000 veya 3200 MHz bellek vardır. En fazla 2933 MHz desteği olduğu için bu değerde çalışıyordur. Şu belleği alabilirsiniz. Çok büyük olasılıkla uyumlu olacaktır. Uyumlu olmazsa içindekini çıkarıp attığım bellekten iki tane alırsınız ve içindekini ikinci el olarak kendiniz satarsınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı